Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: sleva na děti - daňový bonus  (Přečteno 865 krát)

romanakarikova

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 59
sleva na děti - daňový bonus
« kdy: Březen 23, 2012 »

Dobrý den, paní Zdeno, mohla by jste mi poradit s uplatněním daňového bonusu? Jsem zaměstnaná a u zaměstnavatele jsem podepsala prohlášení a zároveň nárokovala slevu na dani na děti. VZnikl mi daňový bonus, který mi byl po ročním zůčtování proplacen. Pak mám živnost a nejsem si jistá, jestli mám znovu v přiznání uvádět slevu na děti, když jsem ji nárokovala už v zaměstnání. Ve výsledku mi totiž, v přiznání vychází opět že by mi měl finanční úřad vracet bonus. Děkuji moc za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sleva na děti - daňový bonus
« Odpověď #1 kdy: Březen 23, 2012 »

V daňovém přiznání znovu uveďte daňové zvýhodnění na vyživované děti, i když už jste je jednou uplatnila v zaměstnání (stejně tak budete uplatňovat i celou slevu na poplatníka, kterou jste uplatnila u zaměstnavatele). Na řádku 75 vyjde daňový bonus, na který jste měla nárok za celý rok. Od vypočítaného bonusu odečtěte na řádku 76 bonusy + doplatek, které vám vyplatil zaměstnavatel. Pokud by vám měl FÚ ještě něco doplácet (ale jestli bylo roční zúčtování provedené správně, tak by neměl), tak to zjistíte na řádku 77.
IP zaznamenána

romanakarikova

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 59
sleva na děti - daňový bonus
« Odpověď #2 kdy: Březen 23, 2012 »

Mockrát děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]