Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přenesení daňové povinnosti - vyplnění tiskopisu  (Přečteno 2172 krát)

cateli

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 67

Dobrý den, jen jsem nanečisto vyzkoušela vyplnit tiskopis na režim přenesení daňové povinnosti a jsem z toho úplně vedle. Jsem laik a tak jsem si koupila nový účetní program, který (jsem si myslela) za mě všechno udělá. Ale zůstali mi tam volné dva sloupce - rozsah plnění a sloupec MJ. Ve sloupci rozsah plnění budu mít dopsaný kód práce? a MJ bude prázdné? To se používá u zlata? Chápu to dobře? U mě se jedná o montáž oken. A ještě jeden dotaz. Tiskopis podávám jen na své vydané faktury nebo i na přijaté? Moc děkuji za rady. Lucie
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Přenesení daňové povinnosti - vyplnění tiskopisu
« Odpověď #1 kdy: Březen 22, 2012 »

U stavebních a montážních prací se jedná o kod 4, MJ bude prázdné.
tiskopis odevzdáváte i na přijatá plnění. Rozlišíte křížkem, zda jste dodavatel nebo odběratel.
IP zaznamenána

cateli

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 67
Přenesení daňové povinnosti - vyplnění tiskopisu
« Odpověď #2 kdy: Březen 22, 2012 »

Dobrý den, paní Marie, ten kód plnění č. 4 tam uvedený mám, měla jsem namysli CZ-CPA ....   nebo to se uvádí jen do faktury a do hlášení ne? Na to mi tam kolonka chybí, dalo by se to nacpat jen do tohoto soupce rozsah plnění. Omlouvám se, ale jsem samouk a každá takováto nová věc je pro mě něco příšerného. Moc vám děkuji za ochotu pomáhat. Lucie
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Přenesení daňové povinnosti - vyplnění tiskopisu
« Odpověď #3 kdy: Březen 22, 2012 »

Tak přiznám se, že také si ještě nejsem jista. Mám za sebou teprve první zkušenost s odevzdáním Přiznání k DPH doplněné o Výpis z evidnce..... dle §92e. Jednalo se o JEDNU fakturu v tomto režimu.
Podařilo se mi nějakým způsobem odeslat formulář (mimo datovou schránku s.r.o., bez elektronického podpisu) přes portál daňové správy. Ještě jsem vše vytiskla a dodala do podatelny fú. Do formuláře jsem kod CZ-CPA nepsala, to jsem uvedla přímo na fakturu i s textem, že se jedná o PDP a o povinnosti příjemce přiznat daň atd.... Druhý den jsem dostala do emailové schránky oznámení, že tiskopis byl doručen na správné místo :-).  Tak snad vše za další měsíc zdokonalím. Když to pošlu přes ČDS-EPO, předpokládám, že do Prahy a výtisk odevzdám ve Zlíně, tak množství dat, která v celonárodní síti jsou, je mě nepochopitelné. Asi moc řeším, co nemusím, že :-)). Ráda uvítám zkušenosti ostatních s elektronickým doručováním formulářů na fú.
IP zaznamenána

cateli

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 67
Přenesení daňové povinnosti - vyplnění tiskopisu
« Odpověď #4 kdy: Březen 23, 2012 »

Panebože, to mě teprve čeká, už teď se toho hrozím. Ale moc Vám děkuji za návod. Také to budu zkoušet přes daňovou správu, protože datovou schránku nemám. Tak snad se mi to nějak povede. Mějte se hezky. Lucie
IP zaznamenána
Stran: [1]