Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: rozvaha a výsledovka  (Přečteno 2644 krát)

mardol

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
rozvaha a výsledovka
« kdy: Březen 26, 2012 »

Dobrý den,
mám problém, když vyjedu z programu money s3 rozvahu s pohyby ovlivňujícími a neovlivňujícími daň, tak mi sedí součet aktiv a pasiv  - rozvaha je vyrovnaná.  Hospodářský výsledek se sice shoduje v řádcích, jak v rozvaze, tak výsledovce, ale v této variantě je ponížen o zaplacené sociální, zdr. a nemocenské pojištění (což nelze)
př. aktiva 200.000  pasiva 200.000  HV 150.000

Pokud vyjedu rozvahu pouze s pohyby ovlivňujícími daň vyjdou mi aktiva stejně  a pasiva se navýší o součet částek na sociální, zdravotní a nemocenské. Rozvaha není vyrovnaná. Hospodářský výsledek se mi shoduje v rozvaze i ve výsledovce (a je to ten správný hospodářský výsledek), ale finančnímu úřadu se nelíbí nevyvážená rozvaha.
př. aktiva 200.000, pasiva 240.000  HV 190.000        


Soc., zdr. a nem. jsem účtovala předpisem 526/01,02,03 /336/01,02,03. Samotnou úhradu 336/01,02,03/ 221.
Účet 526/01,02,03 jsem si nastavila jako neovlivňující daň.
Ozvali se mi z FÚ úřadu, že jim to nesedí a nemůžu se z toho vymotat.
Nemá s tím někdo zkušenost.

Je nutné účtovat o sociálním, zdravotním a nemocenském. Nebo stačí vést bokem tabulku. Tím bych se takovým problémům vyhnula.

Děkuji Marta
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
rozvaha a výsledovka
« Odpověď #1 kdy: Březen 26, 2012 »

Dobrý den
Neznám sice Váš program, ale myslím si, že princip je všude stejný.
Aktiva a Pasiva prostě MUSÍ souhlasit.
Vedete účetnictví se vším všudy, tedy i s výdaji neovlivňujícími základ daně, které vstupují do HV.
V prvním odstavci píšete, že HV se shoduje v Rozvaza i ve VZZ, Máte to  zřejmě v pořádku. Jedná se  tedy o HV, který zapíšete do ř. 104. Není to ale základ daně. Ten získáte po dopočtu částek ovlivňujících základ daně, které zahrnete v tabulce E Přílohy 1 DAP. Když tuto částku (odvody na SP a ZP) přenesete na ř. 105 a dopočtete, tak získáte daňový základ na ř.113.
Přiložíte Rozvahu a VZZ se shodným HV.
Potom  suma aktiv a pasiv bude vyrovnaná a na Fú budou spokojení:-)
IP zaznamenána

mardol

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
rozvaha a výsledovka
« Odpověď #2 kdy: Březen 26, 2012 »

Děkuji :-). Vůbec mě nenapadlo, že se  soc., zdr. dopočítá až v samotném přiznání. Mockrát děkuji. Marta
IP zaznamenána
Stran: [1]