Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Fakturace do zahraničí - neplátce DPH  (Přečteno 11586 krát)

Louvarová Eva Kolín

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Fakturace do zahraničí - neplátce DPH
« kdy: Březen 06, 2012 »

Dobrý den paní Zdeno, už zase nevím a moc prosím o radu. OSVČ - neplátce DPH v dubnu vystavila fakturu- daňový doklad - INVOICE  do Francie za montážní práce pro firmu zaregistrovanou k DPH ve Francii. Teď jsem na tu fakturu narazila, když zpracovávám daňové přiznání. Faktura byla vystavena v eurech, sazba uvedena - 0, platba přišla v Kč. Obávám se, že OSVČ vznikla  povinnost z hlediska DPH- jaká?
Moc děkuji ! Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Fakturace do zahraničí - neplátce DPH
« Odpověď #1 kdy: Březen 06, 2012 »

Pokud se montážní práce vztahovaly k nemovitosti, tak OSVČ nevznikly z hlediska DPH v tuzemsku žádné povinnosti. Jestliže se nemovitost nachází mimo území ČR, tak se mu plnění dokonce ani nebude počítat do obratu pro povinné plátcovství v ČR.
IP zaznamenána

Louvarová Eva I.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
Fakturace do zahraničí - neplátce DPH
« Odpověď #2 kdy: Březen 07, 2012 »

Děkuji, ale stejně jsem z toho zmatená. Jedná se o službu osobě povinné k dani ve Francii, jednalo se o montážní práce na potrubních systémech. Je to zámečník - svařeč, jednalo se vyjímečnou prac. příležitost.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Fakturace do zahraničí - neplátce DPH
« Odpověď #3 kdy: Březen 07, 2012 »

Montoval potrubní systém do nemovitosti (třeba rozvody vody, odpady, potrubní systém k centrálnímu vysavači)? Pokud ano, kde se nemovitost nachází?
IP zaznamenána

Louvarová Eva I.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
Fakturace do zahraničí - neplátce DPH
« Odpověď #4 kdy: Březen 08, 2012 »

Děkuji paní Zdeno, za trpělivost - jsem na to DPH natvrdlá. Práce se uskutečnila ve Francii a text faktury je: fakturuji montážní práce na potrubních systémech. Doufám, že obhájí, že se jednalo o práce na nemovitosti. Samozřejmě nechce být plátcem DPH, ale měla jsem pochybnosti.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Fakturace do zahraničí - neplátce DPH
« Odpověď #5 kdy: Březen 08, 2012 »

Plátcovství hrozí v případě, kdy poskytne službu podle § 9/1 ZDPH a místo plnění se přechýlí za objednatelem (registrace podle § 94/11 ZDPH). Pokud ale poskytne službu spojenou s nemovitostí, pak se místo plnění určuje podle § 10 ZDPH. Pokud by se nemovitost nacházela v ČR, tak bude místo plnění v tuzemsku, kde se musí registrovat až při překročení obratu 1 mil. Kč. Jestliže je nemovitost ve Francii, tak je místem plnění Francie, tam bude vybrána daň,jde to mimo českou DPH. Pokud by mu vznikla povinnost registrace, tak ve Francii, řídí se francouzským zákonem.
IP zaznamenána

Louvarová Eva I.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
Fakturace do zahraničí - neplátce DPH
« Odpověď #6 kdy: Březen 09, 2012 »

Moc děkuji !
IP zaznamenána

lenosek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Fakturace do zahraničí - neplátce DPH
« Odpověď #7 kdy: Březen 30, 2012 »

Dobrý den.Ráda bych se zeptala na DPH na vydané faktuře,kdy manžel fakturuje rakouské firmě zámečnické práce na montážní autolince,která stojí v Maďarsku.Děkuji.
IP zaznamenána

Nenadek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Fakturace do zahraničí - neplátce DPH
« Odpověď #8 kdy: Listopad 27, 2012 »

Dobry den,

Jsem cizinec ze EU zijici trvale ve CR, kteri je momentalne nezamestnan a premyslim o podnikani. Chtel bych poskytnout poradenstvi francouzske spolecnosti ve ramci jednorazove akci. Mam si zaridit zivnostensky list vubec cislo 70? Pokud nemam si ho zaridit, jake jsou moje minimalni povinnosti vuci ceskymi uradu.

Dekuji predem a jsem s pozdravem
IP zaznamenána
Stran: [1]