Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Google  (Přečteno 4903 krát)

Bady68

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
Google
« kdy: Březen 16, 2011 »

Prosím o radu.Když platím za reklamu přes facebook a google,nejsem plátce DPH ,tak se musím stát plátcem DPH když využívám jejich služeb?Platby/doklad o zaplacení/ mám na účtě.Případně , že bych je nepoužila do výdajů a tím pádem nemusím se přihlásit na DPH?Děkuji
IP zaznamenána

Markéta9

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Google
« Odpověď #1 kdy: Březen 16, 2011 »

Dobrý den, já bych měla také dotaz k Facebooku. Asi to je hloupej dotaz, ale v tomhle státě člověk nikdy neví.
Nejsem plátce DPH, provozuji maloobchod. Pokud si založím na FB bezplatný osobní profil, nemá to vliv na to abych se musela stát plátcem DPH?
Jde mi hlavně o to, že česká firma,přes kterou mám eshop, svým klientům nabízí přes jejich rozhraní ,možnost bezplatně mít eshop i na FB. K tomu je třeba mít i ten FB profil.
Takže pokud je to vše bezplatné, předpokládám, že to na plátcovství nemá vliv?
Moc děkuji:-) M.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Google
« Odpověď #2 kdy: Březen 16, 2011 »

Citace: Bady68
Prosím o radu.Když platím za reklamu přes facebook a google,nejsem plátce DPH ,tak se musím stát plátcem DPH když využívám jejich služeb?Platby/doklad o zaplacení/ mám na účtě.Případně , že bych je nepoužila do výdajů a tím pádem nemusím se přihlásit na DPH?Děkuji
Záleží na tom, zda u nich máte účet vedený jako soukromá osoba, nebo jako podnikatel. Pokud máte soukromý účet (poskytnou služby včetně jejich DPH) a úhradu za služby neuplatníte ve výdajích, tak se nemusíte registrovat k DPH.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Google
« Odpověď #3 kdy: Březen 16, 2011 »

Citace: Markéta9
Dobrý den, já bych měla také dotaz k Facebooku. Asi to je hloupej dotaz, ale v tomhle státě člověk nikdy neví.
Nejsem plátce DPH, provozuji maloobchod. Pokud si založím na FB bezplatný osobní profil, nemá to vliv na to abych se musela stát plátcem DPH?
Jde mi hlavně o to, že česká firma,přes kterou mám eshop, svým klientům nabízí přes jejich rozhraní ,možnost bezplatně mít eshop i na FB. K tomu je třeba mít i ten FB profil.
Takže pokud je to vše bezplatné, předpokládám, že to na plátcovství nemá vliv?
Moc děkuji:-) M.
Založení bezplatného osobního profilu nemá na povinné plátcovství vliv.
IP zaznamenána

jenda_h

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Google
« Odpověď #4 kdy: Listopad 10, 2011 »

Dobrý den, dle diskuse zde

http://www.google.com/support/forum/p/adwords/thread?tid=1bdccbb216f32db2&hl=cs

vyplývá, že v případě využití google adwords pro obchodní účely se stávám plátcem dph jen pro tuto službu. Je tomu tak, že uvedu v daňovém přiznání dph pouze za přijaté služby ze zahraničí (adwords, reklamy na fb apod), avšak např. k fakturám za moje poskytnuté služby v ČR nepřičítám DPH? díky

Jde mi o to, zda po použití služby google/facebook a jiné, bych měl zpětně odvádět dph za vše, co jsem ten rok účtoval klientům bez něj... Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Google
« Odpověď #5 kdy: Listopad 12, 2011 »

To platí na Slovensku. V tuzemsku se stáváte plátcem DPH a ke službám, poskytnutým v ČR, přičítáte DPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]