Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zrušené životní pojištění  (Přečteno 1101 krát)

Louvarová Eva I.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
Zrušené životní pojištění
« kdy: Únor 29, 2012 »

Dobrý den, paní Zdeno, toto období je plné otazníků, zase prosím o radu. Máme zaměstnance, kterému bylo za rok 2010 provedeno roční zúčtování, nepřinesl potvrzení o životním pojištění, tvrdil, že ho nemůže najít, neuplatnila jsem mu slevu. Na rok 2010 jsem měla kontrolu z FÚ - pracovnice se spokojily s tímto vysvětlením. Nyní požádal opět o roční zúčtování, přinesl jiné životní pojištění a přiznává , že původní zrušil. Měl by dodanit slevy za rok 2008,2009 - 24000.
Nevím, jestli uvažuji správně , podá si sám řádné daňové přiznání za rok 2010 a vyplní pouze přílohu č. 2, kde uvede 24000, které dodaní?
Děkuji moc, přeji pěkný a jsem moc ráda, že \"jste\". Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zrušené životní pojištění
« Odpověď #1 kdy: Únor 29, 2012 »

Dobrý den, paní Evo. Zaměstnanec by měl dodanit částky, o které v minulých obdobích snížil základ daně. Pokud snížil základ daně o 2 * 12.000,- Kč, a v roce 2010 zrušil pojištění, tak by měl dodanit částku 24.000,- Kč v (řádném) daňovém přiznání za rok 2010. V přiznání vyplní všechny příjmy, které v roce 2010 měl, tedy příjmy ze závislé činnosti, možná měl i nějaký drobný příjem z pronájmu (např. jako člen SVJ) a v příloze č. 2 uvede příjem podle § 10 ZDP ve výši 24.000,- Kč.
V DaP musí být všechny příjmy roku 2010, aby mohl přepočítat daň a zjistil, kolik má doplatit.
IP zaznamenána

Louvarová Eva I.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
Zrušené životní pojištění
« Odpověď #2 kdy: Březen 01, 2012 »

Děkuji, ještě bych prosila o jednu radu. Při ročním zúčtování byl přeplatek 1417,- Kč, který mu byl vyplacen. Kde se uvede tento přeplatek v daňovém přiznání?
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Zrušené životní pojištění
« Odpověď #3 kdy: Březen 01, 2012 »

Na řádku 84 DAP - úhrn sražených záloh sníží o vrácený přeplatek
IP zaznamenána

Louvarová Eva Kolín

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Zrušené životní pojištění
« Odpověď #4 kdy: Březen 01, 2012 »

Moc děkuji!!!
IP zaznamenána
Stran: [1]