Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zrušené životní pojištění  (Přečteno 1377 krát)

cateli

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 67
Zrušené životní pojištění
« kdy: Únor 16, 2012 »

Dobrý den, prosím o radu, v případě zrušení smlouvy o životním pojištění musím zpět dodanit všechny odpočty z daní, které jsem si dávala? Chápu dobře, že je to neomezené a musím úplně vše např. 10 let zpátky? Musím to dodanit i přesto, že jsem si založila hned jinou smlouvu na životko jinde? Moc děkuji za odpověď a za úžasnou poradnu :-)
IP zaznamenána

mona29

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Zrušené životní pojištění
« Odpověď #1 kdy: Únor 19, 2012 »

Dobrý den,

v případě , že by jste si neuzavřela další životko, by jste musela zpětně dodanit i 10 let zpětně.
Ale vy jste uzavřela novou pojistku, tak si uplatníte sté nové, jenom dáte finančnímu úřadu novou smlouvu.

Monika
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Zrušené životní pojištění
« Odpověď #2 kdy: Únor 19, 2012 »

A nemusí se z té staré smlouvy to nějak převést na  novou smlouvu? Já myslela, že pokud je výplata, tak se musí dodanit vždy.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Zrušené životní pojištění
« Odpověď #3 kdy: Únor 19, 2012 »

Toto není poradna, nýbrž diskuse. A jak vidíte, názory se různí:-) Přikláním se k p. Mirušce. Jestliže jste zrušila smlouvu a uzavřela jinde (rezerva nebo kapitálová hodnota nebyly převedeny na jinou smlouvu, dostala jste zřejmě odbytné, které jste vložila jinam), tak byste měla dodanit. Správně byste měla dodanit úplně všechno, třeba za 10 let zpátky.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Zrušené životní pojištění
« Odpověď #4 kdy: Únor 20, 2012 »

Taky souhlasím s Miruškou.j a p.Zdenou.
IP zaznamenána
Stran: [1]