Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Autojeřáb a PDP  (Přečteno 4745 krát)

januska

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Autojeřáb a PDP
« kdy: Únor 07, 2012 »

Dobrý den, jsme dopravní firma. Máme autojeřáby- což je Tatra s jeřábovou nástavbou, nakládáme s tím materiál na stavbách pro stavební firmy.
Podle popisu na finančním ředitelství jsem se dopracovala pod kod CZ-CPA 52.24.19. Tak prosím zda máte s tímto někdo zkušenost. Jsem přesvědčena,že to do PDP nespadá. Podle mého názoru nic nestavím ani nemontuji, pouze vykonávám nakládku a vykládku.
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

JanaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
Autojeřáb a PDP
« Odpověď #1 kdy: Březen 19, 2012 »

Paní janusko,mohla bych mít dotaz, jak jste vyřešila práce autojeřábem na stavbách? Jsme malá stavební firma  a subdodávkou
nám autojeřáb nakládal a skládal jímku. Faktura od dodavatele je s klasickým režimem DPH. Je to tedy správně? Moc děkuji za odpověď. Jsme oba plátci.
V odpovědích v přehledu nejčastějších dotazů jsem našla - pronájem jeřábu s obsluhou - jeřábnické práce (jeřáb s obsluhou) -
§92e ano. Tak si nevím rady.
IP zaznamenána

januska

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Autojeřáb a PDP
« Odpověď #2 kdy: Březen 19, 2012 »

Dobrý den paní JanoM,
Po pečlivém hledání a bádání jsme dospěli k závěru, že budeme veškeré práce autojeřábu účtovat jako přenesenou daňovou povinnost. I když já osobně s tím vnitřně nesouhlasím. Nikdo Vám není schopen pořádně pomoci. Daňová správa sice vydala tabulku prací, ale tam se mluví o jeřábu nikoliv autojeřábu.
Jeřáb je totiž stroj, kdežto autojeřáb je vozidlo. A to si myslím, že je podstatný rozdíl. Pozor do přenesené daňové povinnosti spadá i vozidlo s manipulační plošinou.
Pěkný den Januška
IP zaznamenána

JanaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
Autojeřáb a PDP
« Odpověď #3 kdy: Březen 19, 2012 »

Dobrý den paní Janusko,právě jsem domluvila s paní z FÚ, která mi podala vysvětlení:
- jestliže autojeřáb jímku převeze a složí, potom je to přeprava materiálu a fakturace klasicky s DPH
- jestliže autojeřáb jímku převeze, složí a provádí s ní další manipulaci /uložení/ na stavbě, potom je fakturace v RPDP.
Doufám, že jsem ji pochopila dobře. JanaM
IP zaznamenána

januska

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Autojeřáb a PDP
« Odpověď #4 kdy: Březen 19, 2012 »

Dobrý den paní JanoM,
já si docela dost dobře nedokážu představit, že autojeřáb něco převeze. On totiž  nemá  na čem (skládá se totiž z kabiny a jeřábové nástavby, chybí mu korba, na kterou by cokoliv naložil). Podle mně autojeřáb skládá materiál.
Podle mne Vás nepochopila paní na finančím úřadě, neboť si asi nejspíž nedokáže představit jak takový autojeřáb vypadá. Počítám s tím, že  jímku Vám vezl návěs nikoliv autojeřáb. Je to celé zmatené a nedomyšlené tyto novinky v DPH.
Pěkný zbytek dne Januška
IP zaznamenána

mokal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Autojeřáb a PDP
« Odpověď #5 kdy: Březen 22, 2012 »

Dobrý den, mám skoro podobný problém, ale na jeřábnické práce k přefakturování na dalšího plátce. Chápu prosím dobře, že mi firma vystaví fa na jeřábnické práce v režimu PDP, a já vystavím pro dalšího plátce taky v režimu PDP? a ještě jeden dotaz prosím je povinností uvádět na faktuře klasifikace prací? děkuji
IP zaznamenána

januska

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Autojeřáb a PDP
« Odpověď #6 kdy: Březen 23, 2012 »

Dobrý den, ano i vy vystavíte na plátce jeřábnické práce v režimu PDP. Jen dejte pozor na to musí to být plátce DPH,
pokud to není plátce vystavíte s DPH. Klasifikace prací není povinnost uvádět na faktuře, povinná je věta:
\"Poskytnuté plnění je v  režimu přenesené daňové povinnosti §92e zákona 235/2004Sb.
 výši daně je povinnen doplnit a přiznat plátce, pro kterého je plnění uskutečněno.\"
pěkný den
IP zaznamenána

mokal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Autojeřáb a PDP
« Odpověď #7 kdy: Březen 25, 2012 »

děkuji mockrát, hodná!
IP zaznamenána
Stran: [1]