Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: obycejny ucet pro podnikani - zdaneni uroku  (Přečteno 972 krát)

ajvn

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobry den,
Chci se zeptat zda muzu pouzit \"obycejny typ uctu\" (kteremu se dani uroky se zustatku jiz pri pripsani uroku) pro podnikani.
U podnikatelskych uctu se uroky nekrati o dan a musi se zaplatit na konci roku danovym priznanim. Jde mi o to ze bych nemusel potom platit dan z pripsaneho uroku na konci roku - dan se zaplati jiz pri pripsani uroku.
Tudiz bych nemusel hlidat tento prijem - bylo by to jednodussi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
obycejny ucet pro podnikani - zdaneni uroku
« Odpověď #1 kdy: Únor 07, 2012 »

Můžete použít i obyčejný typ účtu, pokud to nebude bance vadit. Zřejmě bude, protože z podnikatelských účtů vybírá vyšší poplatky.
IP zaznamenána

ajvn

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
obycejny ucet pro podnikani - zdaneni uroku
« Odpověď #2 kdy: Únor 07, 2012 »

tudiz v pripade obycejneho uctu nemusim jiz uroky nijak resit v danovem priznani (uz jsou zdanene) a muzu cislo obycejneho uctu uvest na financnim uradu?
S bankou problem neni, ta nezakazuje obycejny ucet pouzit pro podnikani.
Momentalne pouzivam obycejny ucet pro podnikani i osobni potrebu a chci zalozit druhy ucet ciste na podnikani aby mi financni urad nemohl pokukovat do osobnich financi, ale mel pristup pouze k podnikatelskemu uctu.
A obycejny ucet chci pouzit pro podnikani prave proto abych mel mene starosti s kalkulovanim dane, protoze uroky jiz budou zdanene srazkovou dani hned pri pripsani.
Snad jsem se srozumitelne vyjadril.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
obycejny ucet pro podnikani - zdaneni uroku
« Odpověď #3 kdy: Únor 07, 2012 »

Úroky na osobním účtu sráží banka (podle zvláštní sazby daně), takže už je nemusíte uvádět do daňového přiznání. Finančnímu úřadu je jedno, jaký účet používáte, můžete mu proto sdělit číslo obyčejného účtu.
IP zaznamenána
Stran: [1]