Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: sleva na dani na děti  (Přečteno 7492 krát)

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
sleva na dani na děti
« Odpověď #15 kdy: Březen 27, 2012 »

Mrkněte se do ZDP § 35d odst6 +  poslední věta.
IP zaznamenána

kacka.zem

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
sleva na dani na děti
« Odpověď #16 kdy: Březen 29, 2012 »

Dobrý den, nezlobte se, ale pořád z toho nejsem chytrá :(. Dočetla jsem se pouze to, že pokud jí v zaměstnání uplatní měsíční daňový bonus a ona nakonec nebude mít nárok na roční daňový bonus, pak jí ten měsíční nikdo nevezme. Ale u nás je situace jiná. Jí měsíční daňový bonus v zaměstnání neuplatnili, podle příjmu by měla mít nárok na 2 daňové bonusy (po 2 měsíce měla příjem vyšší než 4000Kč), ale nejsem si jistá, jestli tyto dva daňové bonusy může uplatnit ve svém daňovém přiznání, které by si sama podala. Ještě jednou prosím o odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sleva na dani na děti
« Odpověď #17 kdy: Březen 29, 2012 »

Daňové přiznání podává za celý rok. Pokud za celý rok neměla příjem alespoň 48.000,- Kč, tak nemá nárok na daňový bonus.
IP zaznamenána

kacka.zem

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
sleva na dani na děti
« Odpověď #18 kdy: Březen 29, 2012 »

Děkuji Vám, už tomu rozumím.
IP zaznamenána

Sukki

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
sleva na dani na děti
« Odpověď #19 kdy: Duben 13, 2012 »

Dobrý den,prosím o radu v minulém roce jsem uplatnoval  slevu na dítě,bohužel v září jsme se s manželkou rozvedli a dítě bylo svěřeno do její péče.Aniž bych něco tušil že mám po rozvodu hlásit,zbylé tři měsíce sem slevu uplatnoval dál,v domění že je to přeci sleva na mé dítě.Danové přiznání sem si nechal udělat a ted mi přišlo že mám doplatit cca 2900 kč.Když sem se o to začal zajímat bylo mi řečeno že jsem neoprávněně čerpal slevu na dani na dítě.Má bývalá žena pokud vím ty tři zbylé měsíce slevu neuplatnovala.Vůbec nevím jak to vlastně tedy je,proto prosím o radu
Děkuju moc předem za odpověd
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
sleva na dani na děti
« Odpověď #20 kdy: Duben 13, 2012 »

\"Poplatník má nárok na vyživované dítě žijící s ním v domácnosti....! říká § 35c Zákona o daních z příjmů.
Pokud jste se po rozvodu odstěhoval, nemáte společno domácnost a nemáte nárok na daňové zvýhodnění na dítě. (To, že platíte výživné nehraje roli)
Slevu si mohla uplatnit bývalá manželka, pokud její příjem ze zaměstnání, podnikání, pronájmu, dosáhl alespoň 48000,- Kč za rok.
Dalo by se to řešit jejím Přiznáním k dani z příjmu FO za rok 2011.
IP zaznamenána

mhvezda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
sleva na dani na děti
« Odpověď #21 kdy: Duben 15, 2012 »

Dobrý den, jsem na MD, manžel podepsal u svého zaměst. prohlášení, žije s námi ve spol. domácnosti, má nárok na měsíční daňový bonus u svého zaměstnavatele, když jsem na MD a dostávám peněž. podporu v mateřství?

Moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
sleva na dani na děti
« Odpověď #22 kdy: Duben 15, 2012 »

Ano, již za měsíc, ve kterém se díte narodilo, má Váš manžel nárok na slevu na dani na vyživované dítě. Nachystejte mu rodný list dítěte, aby své mzdové účetní doložil nové skutečnosti a podepsal změnu v Prohlášení poplatníka.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]