Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: sleva na dani na děti  (Přečteno 7491 krát)

Ma72Ja

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
sleva na dani na děti
« kdy: Leden 23, 2012 »

Dobrý den, manžel jako OSVČ neuplatňuje měsíční daňové zvýhodnění na děti. Já jsem pracovala sedm měsíců v roce, tak jsem si tyto slevy uplatňovala já. V daňovém přiznání za loňský rok si teda může manžel těch zbývajících pět měsíců uplatnit? A já už asi žádný? Nejsem si tady jistá. Moc děkuji za odpověď. Ma72Ja.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
sleva na dani na děti
« Odpověď #1 kdy: Leden 23, 2012 »

Můžete požádat o RZD podledního zaměstnavatele a uplatnit děti za celý rok ( podle délky 7 měsíců jste snad měla příjmy vyšší jak 48 000 Kč
 pro případný nárok na bonus - záleží na příjmech, počtu dětí)
 nebo si vyžádat od zaměstnavatele \"Potvrzení o příjmech a sražených zálohách na daň...\" a podat sama DP, kde si uplatníte děti za celý rok.

 Pokud by se rozhodl uplatnit děti manžel, tak jen za zbylých 5 měsíců.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
sleva na dani na děti
« Odpověď #2 kdy: Leden 24, 2012 »

Co měl hlásit? Vy si také uplatňujete slevu na děti?
IP zaznamenána

Zlata

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
sleva na dani na děti
« Odpověď #3 kdy: Leden 24, 2012 »

Zajímá mně, jestli musí vrátit úlevu na daních na děti za listopad a prosinec 2011, když teprve teď s daňovým přiznáním odevzdává i potvrzení o tom, že jsem za rok 2011 neuplatňovala slevu na dani na děti. Byla bych moc vděčná za velmi rychlou odpověď, děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
sleva na dani na děti
« Odpověď #4 kdy: Leden 24, 2012 »

Pokud jste si neuplatnila daňové zvýhodnění na vyživované děti za listopad a prosinec vy, tak si ji může uplatnit otec dětí. Nevidím důvod, proč by měl slevu vracet.
IP zaznamenána

Zlata

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
sleva na dani na děti
« Odpověď #5 kdy: Leden 24, 2012 »

I když teprve teď odevzdává i to potvrzení a ne do 30ti dnů od mého nástupu?
IP zaznamenána

Zlata

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
sleva na dani na děti
« Odpověď #6 kdy: Leden 24, 2012 »

Děkuji za rychlou odpověď, jste laskavá.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
sleva na dani na děti
« Odpověď #7 kdy: Leden 24, 2012 »

Neznám zákonné ustanovení, které by příteli nařizovalo, že musí hlásit váš nástup do zaměstnání. Potvrzení o tom, že jste si neuplatňovala na stejné děti ve stejném období daňové zvýhodnění stačí odevzdat až nyní.
IP zaznamenána

marek1404

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
sleva na dani na děti
« Odpověď #8 kdy: Leden 24, 2012 »

chcem sa opýtat,ja som celý rok 2011 odpracoval v ČR,mám tri deti vo veku 4,9,11 rokov,ktorí od leta 2011 bývajú s manželkou a so mnou tu v ČR.Staršie od 09/11 navštevuju školu v ČR.Můžem si na ne uplatnit slevu na dani,ak ano tak by som chcel vediet čo mi k tomu treba.Dakujem.
IP zaznamenána

Zlata

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
sleva na dani na děti
« Odpověď #9 kdy: Leden 25, 2012 »

Jsem spokojená, díky.
IP zaznamenána

kacka.zem

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
sleva na dani na děti
« Odpověď #10 kdy: Březen 22, 2012 »

Dobrý den,
prosím o radu. Moje známá v pracovala v roce 2011 následovně (dle Potvrzení): 1/2011 příjmy 3528 Kč u jednoho zaměstnavatele, 1-3/2011 příjmy 15351 Kč u druhého zaměstnavatele. Zbytek roku byla na Úřadu práce. Znamená to tedy, že daňové zvýhodnění (či slevu na dítě) si může uplatnit pouze 3 měsíce? Je možné, že v rámci těch 3 měsíců byla i nějakou dobu nemocná. Může si tedy daňovou slevu uplatnit po 3 měsíce nebo jen po dobu, co skutečně odpracovala?
Děkuji moc za odpověď.
Katka
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
sleva na dani na děti
« Odpověď #11 kdy: Březen 22, 2012 »

Daňová sleva na poplatníka ani na dítě se nekrátí. Může si uplatnit obě slevy za celý rok, pokud dítě živila celý rok (nenarodilo se v průběhu roku :-)  ).
IP zaznamenána

kacka.zem

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
sleva na dani na děti
« Odpověď #12 kdy: Březen 27, 2012 »

Děkuji moc za odpověď. Již díky slevě na poplatníka bude mít daň nulovou. Je možné nějak využít daňové zvýhodnění na dítě? Předpokládám, že když neměla příjmy minimálně šestinásobek minimální mzdy (48000), tak si nemůže uplatnit roční daňové zvýhodnění, ale může si uplatnit po tři měsíce, na které má vystavené \"Potvrzení o zdanitelných příjmech...\" (myslím, že během těch tří měsíců i marodila). Prosím ještě jednou o odpověď. Děkuji. Katka
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
sleva na dani na děti
« Odpověď #13 kdy: Březen 27, 2012 »

Dle mého názoru ano, ale jen za předpokladu, že příjem v jednotlivých měsících byl alespoň 4000,- Kč/měsíc.
IP zaznamenána

kacka.zem

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
sleva na dani na děti
« Odpověď #14 kdy: Březen 27, 2012 »

Děkuji za odpověď. Budu se tedy řídit tou podmínkou příjem minimálně 4000 Kč za měsíc.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2