Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daň z příjmu paušálem a silniční daň  (Přečteno 2580 krát)

Ivona

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den , chtěla jsem se zeptat ,
v případě, že budu uplatňovat výdaje % z přímu tedy paušálem,  jsem povina platit silniční daň a doložit její zaplacení a daňové přiznání?

Děkuji Ivona
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Daň z příjmu paušálem a silniční daň
« Odpověď #1 kdy: Leden 20, 2012 »

Placení silniční daně nesouvisí s uplatněním výdajových paušálů. Pokud k činnosti auto používáte, jste povinna podat daňové přiznání a
 daň zaplatit. Záleží v jakém oboru podnikáte a jak by jste si případně obhájila, že vozidlo neužíváte.
IP zaznamenána

Ivona

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Daň z příjmu paušálem a silniční daň
« Odpověď #2 kdy: Leden 20, 2012 »

Děkuji moc za zprávu, daň udělám jak píšete.
Přeji pěkný den a díky za rychlost. Ivona
IP zaznamenána

mhvezda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Daň z příjmu paušálem a silniční daň
« Odpověď #3 kdy: Leden 21, 2012 »

Dobrý den,
mohla by jste mi poradit, uplatňuji výdaje % z přímu tedy paušálem, mám prodejnu s oděvama, byla jsem dlouhodobě nemocná, z roku 2011 jsem prvních  5 měsíců marodila, nevím jestli jsem  povina platit silniční daň za celý rok nebo jen za  zbylých 7 měsíců  podnikání a doložit její zaplacení a daňové přiznání za rok 2011 ?

Děkuji moc Hana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daň z příjmu paušálem a silniční daň
« Odpověď #4 kdy: Leden 22, 2012 »

Záleží na tom, jaké auto používáte. Pokud jde o osobní auto nebo lehké užitkové vozidlo, tak budete platit silniční daň jen za ty měsíce, ve kterých bylo používáno (stačí jednou) k podnikání. Přiznání k silniční dani za rok 2011 podejte do 31.1.2012. Platbu silniční daně nemusíte dokládat, stačí zapsat, kolik bylo zaplaceno na zálohách. Pokud jste nezaplatila žádné zálohy, tak do 31.1.2012 zaplaťte daň.
IP zaznamenána

pavel081

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Daň z příjmu paušálem a silniční daň
« Odpověď #5 kdy: Leden 22, 2012 »

Mohu se zeptat jak úřad prokáže, že jsem auto použil k podnikání v případě, že v mém oboru podnikání vyloženě auto k činnosti používat nemusím a počítám výdaje paušálem - tzn. žádný benzín neodepisuji? Práci dostávám a odevzdávám elektronickou formou, konzultuju po telefonech, nebo zase internetovou \"video-konferencí\" (skype). Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daň z příjmu paušálem a silniční daň
« Odpověď #6 kdy: Leden 23, 2012 »

V tomto případě těžko:-)

Výdaje paušálem často používají řemeslníci, kteří mají výhodný výdajový paušál 80%. Ti s oblibou vypisují na fakturách zvlášť cenu za práci a zvlášť za dopravu.
IP zaznamenána
Stran: [1]