Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: web, autorská práva  (Přečteno 1001 krát)

pavel081

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
web, autorská práva
« kdy: Leden 04, 2012 »

Dobrý den,

živím se programováním webů a webových aplikací (žl. na Poskytování software, grafické a kresličské práce,Reklamní činnost, marketing). Na svoji práci uplatňuji paušál 60%. V minulém roce jsem ale poskytl svoje obecné řešení (redakční systém) a klient si na tomto systému postavil několik stránek s mojí menší pomocí (konzultace, drobné zásahy) sám. Fakturoval jsem to jako \"poskytnutí software a technická podpora\". Dalo by se tedy asi říct, že jde o licenci.

Moje otázka zní - měl bych v letošním DP sečíst projekty které jsem přímo sám zpracovával a tyto licence zvlášť a uplatnit 2 paušály (60 a 40%)? A jaké mám vlastně u těch součtů uvést názvy činností? (jako programátor jsem uváděl \"poskytování software\", protože mi to k mé práci přišlo daleko bližší než cokoliv souvisejícího s grafikou, nebo reklamou)

Pak mám ještě druhý dotaz - stačí k \"evidenci\" (u výdajů paušálem) a případnou kontrolu FÚ mnou vytvořená tabulka příjmů (vydaných faktur), schované výpisy z účtů s označením příjmů a samotné vytištěné faktury (byť bez podpisu příjemce).

Mnohokrát děkuji za odpověď.
Pavel
IP zaznamenána
Stran: [1]