Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Chybný záznam v ŽR?  (Přečteno 1174 krát)

petr79

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Chybný záznam v ŽR?
« kdy: Prosinec 13, 2011 »

Dobrý den,

ve výpisu z Živnostenského rejstříku je uvedeno datum zahájení činnosti 7.12.2011, přestože jsem při podání žádosti několikrát uvedl, že činnost hodlám zahájit 2.1.2012. Znamená to, že musím zaplatit zálohy na daň + pojištění za období roku 2011? Nechce se mi věřit, že by úředník byl schopný zkazit i tak primitivní věc jako je zadání správného data... Pokud mám pravdu (doufám že ne, nechci platit zbytečně), dá se s tím něco dělat?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Chybný záznam v ŽR?
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 13, 2011 »

Podívejte se na výpis z ŽR ještě jednou. Opravdu je tam uvedeno datum zahájení činnosti, není tam náhodou datum vzniku oprávnění?
IP zaznamenána

petr79

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Chybný záznam v ŽR?
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 14, 2011 »

V papírovém výpisu je 7.12.2011 uveden jako vznik oprávnění, ovšem na internetu (www.rzp.cz) jako den zahájení vybraných volných živností.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Chybný záznam v ŽR?
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 15, 2011 »

Pokud jste v jednotném registračním formuláři vyplnil části C a D (oznámení správě soc,. zabezpečení a zdravotní pojišťovně) ve kterých jste uvedl, že zahájíte činnost až 2.1.2012, tak nemusíte platit zálohy na pojistné na ZP a SP za období roku 2011. První zálohy budou až v roce 2012,  zálohu na ZP v období od 2.1. do 8.2.2012 (pozor, 8.2. už musejí mít zálohu připsanou na účtu) a na SP v období od 1.2. do 20.2.2012. Pokud začínáte podnikat, tak neplatíte zálohy na daň z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]