Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zrušení SD  (Přečteno 5428 krát)

Radmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
zrušení SD
« kdy: Prosinec 11, 2011 »

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat, zda je možné zrušit silniční daň v případě, že jsem nastoupila do zaměstnání(hlavního pracovního poměru)
a podnikání mám jako vedlejší pracovní poměr(v malé míře) a auto na podnikání nevyužívám.
Nebo ze zákona je povinnost platit SD pokud podnikám i na vedlejší poměr.

Moc děkuji za odpověď
Radmila
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zrušení SD
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 11, 2011 »

Skutečnost, že podnikání je vedlejším zdrojem příjmů, nemá na silniční daň žádný vliv. U osobního auta (nejde o nákladní auto nad 3,5 tuny) rozhoduje jeho použití pro podnikatelské účely. Silniční daň platíte jen za ty měsíce, ve kterých bylo auto použito k podnikání.
IP zaznamenána

Radmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
zrušení SD
« Odpověď #2 kdy: Leden 01, 2012 »

Moc děkuji za odpověď Zdeni. Tzn. že pokud celý rok nepoužiju auto na podnikatelské účely, tak neplatím žádnou silniční daň, ale roční přiznání musím připravit, je tak? Musím zaplatit i daných termínech i zálohy i když auto nevyužívám?
Moc děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zrušení SD
« Odpověď #3 kdy: Leden 01, 2012 »

Můžete podat nulové přiznání, nebo napsat na FÚ sdělení, že Vám u daně silniční nevznikla za příslušný rok daňová povinnost. Pokud auto nepoužíváte k podnikání, tak nemusíte platit zálohy (čtvrtletní zálohy platíte zpětně, takže v době úhrady víte, kolik měsíců jste v předcházejícím čtvrtletí auto používala).
IP zaznamenána

Radmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
zrušení SD
« Odpověď #4 kdy: Leden 02, 2012 »

Moc děkuji za odpověď. Takže bych mohla zrušit i registraci vozidla? Nepředpokládám, že bych auto využívala to je jeden důvod a druhý, že budeme auto prodávat.

Moc děkuji
Radmila
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zrušení SD
« Odpověď #5 kdy: Leden 02, 2012 »

Zřejmě máte na mysli zrušení registrace k silniční dani. Na zrušení registrace není žádný formulář, zajděte na FÚ a vyřiďte to osobně, nebo pošlete dopis, ve kterém volným stylem požádejte o zrušení registrace k určitému datu.
IP zaznamenána

Radmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
zrušení SD
« Odpověď #6 kdy: Leden 02, 2012 »

jj myslela jsem zrušení registrace:-). Moc děkuji za odpověď a přeji krásný večer
IP zaznamenána

Radmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
zrušení SD
« Odpověď #7 kdy: Leden 03, 2012 »

Zdeni,

tak jsem se dala do vyplnění přiznání k silniční dani. Jelikož jsem auto za celý rok nepoužila k podnikání, ale protože jsem
si nebyla jistá  jak je to s platbou záloh, když jsem auto nepoužívala (neplatila jsem v daných termínech), tak jsem raději ke konci roku 2011 zaplatila  celkou částku(zálohy za celý rok).

Teď vím z Vaší odpovědi, že to nebylo třeba, protože jsem auto nepožila na podnikání a nevznikla mi tedy daňová povinnost.

Níže je vyplněné přiznáni(oddíl 2 a 3) můžete mi  prosím provést kontrolu?

První registrace vozidla duben/2001.  Registrace k silniční dani 16.11.2009.


15)vyplním spz vozidla bez pomlček
15a) 04/2001
16) 1
16a) nevyplňuji
17)1397
18-19)nevyplňuji
20)2400
21)6
22)nevyplňuji
23)0 0 0 0 0
24)0    
25-28)nevyplňuji
29)0
30)nevyplnuji
31)0(CVDS),2400(zaplaceno),0(zbývá doplatit),2400(přeplaceno)
32)nevyplnuji
33)vypíši dny, kdy jsem zálohy zaplatila tedy jednorázovou platbu k 12.12.2011
Vyplním datum, telefon a vlastnoruční podpis.

Moc děkuji za odpověd a přeji krásný večer
Radmila
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zrušení SD
« Odpověď #8 kdy: Leden 03, 2012 »

Dle mého názoru to máte správně. Jestli nebudete v roce 2012 používat k podnikání žádné auto, tak k přiznání přiložte žádost o vrácení přeplatku.
IP zaznamenána
Stran: [1]