Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: pokračování DE při změně na plátce DPH  (Přečteno 1415 krát)

CyberCZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
pokračování DE při změně na plátce DPH
« kdy: Září 18, 2011 »

Dobrý den,

chtěl bych Vás zkušené poprosit o radu, jak mám dále pokračovat, když jsem do 18. srpna byl veden jako neplátce DPH, vedl jsem DE a od začátku roku jsem vystavil 18 faktur (posloupnost čísel faktur je dodržena). V softwaru, který se mi staral o DE jsem měl nastavené, že nejsem plátce DPH. Od 20.srpna jsem plátcem DPH a nabízí se tedy 2 možnosti, bohužel nevím přesně, která je ta správná, tedy...

za 1) v programu pouze zaškrtnu, že jsem plátcem DPH a nadále budu vystavovat faktury z DPH, posloupnost faktur zůstane zachována, příští tedy bude číslo 19

za 2) v programu uzavřu k 19.srpnu účetní období jakožto neplátce DPH, od 20.srpna otevřu nové účetní období(plátce DPH), faktury budou číslovány opět od čísla 1

při zvolení druhé možnosti bych však potom měl různé faktury se stejným číslem, což by nejspíš mohl být problém spojený s nějakým porušením zákona apod.

3) z programu udělat k 19.srpnu elektronickou zálohu včetně tištěných výstupů a celé to uzavřít jakoby do archivu, poté odinstalovat aplikaci a odstranit veškeré stopy po předchozí verzi programu. Následně nainstalovat znovu aplikaci, a začít od samého začátku už s plátcem DPH. Známý mi také říkal, že by každý program měl umět přečíslování, přičemž i v té nové instalaci programu bych mohl mít první fakturu s číslem 19 místo čísla 1, ale nikde jsem nic v nastavení programu nenašel, používám winstrom flexibee.

Předem děkuji za radu.
S pozdravem
Míra
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
pokračování DE při změně na plátce DPH
« Odpověď #1 kdy: Září 18, 2011 »

Dobrý den. Datum, které je pro Vás rozhodující je to, které máte uvedeno na Osvědčení o registraci k DPH.  Zdanitelná plnění uskutečněná počínaje tímto dnem podléhají DPH. Co se DE týče, tak je správně bod 1. Normálně budete pokračovat se SW,jak jste zvyklý ( příští fa 19....) pouze s novou povinností evidence DPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]