Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Založení živnostňáku a jeho následné nepoužití  (Přečteno 1570 krát)

Katka

  • Host

Ahoj, mám problém. Měla jsem nastoupit do jedné firmy.Ale aby mi mohli dát mnou požadovaný plat, měla jsem si udělat živnostenský list. Po mém přesvědčení, že jsem domluvená s firmou na nástupu, byla jsem včera na úřadě a žl si nechala udělat. Dnes ovšem nastal zlom s tím,že ve firmě již někoho mají a já tedy ten žl potřebovat nebudu. A co teď? Mám se i přesto přihlásit na různé úřady a oznámit, že tedy mám žl,ale že ho nevyužiji? A budu tedy platit i daně a jiné položky, které živnostník platí? Nebo se nikde hlásit nemusím, když budu dále vedena jako zaměstnanec?
Moc děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Založení živnostňáku a jeho následné nepoužití
« Odpověď #1 kdy: Červenec 04, 2008 »

Záleží na tom, co všechno jste vyplnila v registračním formuláři na ŽÚ. V částech C a D nového formuláře lze učinit oznámení o ZAHÁJENÍ ČINNOSTI správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně (ve starším formuláři to byly barevně odlišené listy). Pokud ještě tyto části vyplňovala, tak se hned spojte s oběma pojišťovnami a oznámení zrušte. Pokud jste vyplnila jenom ty části formuláře, které se týkají se živnosti a registrace k daním na FÚ, tak můžete být v klidu.
IP zaznamenána
Stran: [1]