Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 [3]

Autor Téma: dph před registrací  (Přečteno 16570 krát)

VAC77

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:dph před registrací
« Odpověď #30 kdy: Prosinec 04, 2017 »

Dobrý den,
mohu vás take požádat o radu? Tento měsíc jsem dosáhnul ročního obratu přes milion korun. Musím se tedy zaregistrovat jako plátce DPH. Tomu rozumím. V červenci a srpnu letošního roku jsem do firmy pořídil vybavení, tedy majetek zhruba za 600.000 Kč. Je možné si odečíst DPH zpětně?
Děkuji za odpověď!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14649
Re:dph před registrací
« Odpověď #31 kdy: Prosinec 04, 2017 »

Dobrý den. Podle ustanovení § 79 zákona o DPH můžete uplatnit nárok na odpočet za 12 měsíců zpětně ode dne registrace. Odpočet lze uplatnit u majetku, který je ke dni registrace součástí obchodního majetku (zásoby materiálu a zboží, dlouhodobý majetek, drobný majetek). Udělejte si ke dni registrace inventuru majetku, ze kterého budete uplatňovat nárok na odpočet, a ověřte si, zda máte k dispozici daňové doklady.
Nárok na odpočet při registraci můžete uplatnit jen v prvním přiznání k DPH, které budete podávat. Uvádí se na č. 45 přiznání, v kontrolním hlášení se neuvádí.
IP zaznamenána

VAC77

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:dph před registrací
« Odpověď #32 kdy: Leden 01, 2018 »

Dobrý den,
děkuji za předchozí odpověď. Trošku v tom plavu  :-\. Povinnost registrovat mi vznikla 4. prosince 2017, to jsem hned udělal. Dne 14. prosince 2017 jsem z FÚ obdržel doklad o Regitraci plátce DPH od 1. února 2018. Rád bych si uplatnil nárok na odpočet DPH u fotovybavení, tedy zařízení pro moji ekonomickou činnost pořízenou v srpnu, září a říjnu 2017. Mohu si odečíst celé zaplacené DPH, nebo jen 9/10?
Děkuji předem!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14649
Re:dph před registrací
« Odpověď #33 kdy: Leden 02, 2018 »

Dobrý den. Jestli v tom jenom trošku plavete, tak si můžete výskat, někteří se v tom přímo topí:-)

Můžete si uplatnit nárok na odpočet z fotovybavení (předmětů, které budete mít 1. 2. 2018 v obchodním majetku), které jste pořídil od plátců v období od 1. 2. 2017 do 31. 1. 2018. U předmětů v pořizovací ceně do 40 tis. Kč/ks můžete odečíst celou DPH. U předmětů v pořizovací ceně vyšší než 40 tis. Kč (které jste zařadil jako dlouhodobý hmotný majetek), pořízených do 31.12.2017, uplatníte jenom 4/5 DPH. 
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3]