Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?  (Přečteno 9096 krát)

Michal

  • Host

Zdravím Vás, byl bych velice rád, kdyby mi někdo poradil, zda mám raději začít podnikat v prosinci 2007, když mám tu možnost, nebo raději až v lednu 2008. Jde mi o to, že pokud bych začal v prosinci, tak nevím, zda bych už platil daň z příjmu za tento rok. A pokud je minimální daň, tak bych ji asi zaplatil celou, je to tak? Prosím o radu na mail b.wear@seznam.cz

MOCKRÁT DĚKUJI,
Michal
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #1 kdy: Listopad 17, 2007 »

Při prvním zahájení podnikání vás nemusí minimální daň trápit. I kdybyste ji náhodou musel platit, tak by to bylo jen za prosinec. Když zahájíte v prosinci a budete mít příjem z podnikání (příjem bez odečtení výdajů) do 15 tisíc Kč a nevykážete ztrátu, tak ani nebudete muset podávat daňové přiznání.
IP zaznamenána

Michal

  • Host
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #2 kdy: Listopad 17, 2007 »

Děkuji mockrát. A pokud bych v prosinci nakoupil zařízení do provozovny a nic zatím neprodal, čímž bych byl tedy ve zmiňované ztrátě, tak bych měl postupovat jak? Děkuji moc za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #3 kdy: Listopad 17, 2007 »

V případě, že se rozhodnete zahájit podnikání už v roce 2007, podáte daňové přiznání za tento rok, ve kterém vykážete ztrátu z podnikání, kterou si budete moci odečíst ze základu daně (z podnikání) v následujících 5 letech.
Ovšem ani při zahájení až v roce 2008 nepřijdete o možnost uplatnit výdaje na zařízení provozovny a jiné nezbytně vynaložené výdaje spojené se zahájením činnosti.
Zvažte sám, jestli se vám bude chtít kvůli jednomu měsíci podnikání vyplňovat daňové přiznání a přehledy o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu a správu sociálního zabezpečení.
IP zaznamenána

Michal

  • Host
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #4 kdy: Listopad 18, 2007 »

Aha, takže byste mi raději doporučila začít se vším až v lednu? Nejspíš to tak bude asi nejjedodušší. A kdy bych měl zažádat o Živ. list, abych jej dostal co nejdříve v lednu? Děkuji moc za Vaši odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #5 kdy: Listopad 19, 2007 »

ŽL si můžete vyřídit třeba hned. Skutečnost, že vlastníte ŽL, ještě neznamená, že vyvíjíte podnikatelské aktivity. Jestli budete na živnostenském odboru vyplňovat jednotný registrační formulář, tak do zelené části zapište zahájení činnosti až od ledna 2008.
IP zaznamenána

Val

  • Host
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #6 kdy: Leden 03, 2008 »

Jak dlouho trvá vyřízení živnostenského listu,jestliže už mám výpis z rejstříku?Děkuji
IP zaznamenána

LaP

  • Host
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #7 kdy: Leden 04, 2008 »

Chtěla bych začít podnikat. Z médií jsem se dozvěděla, že by měly nastat v oblasti živnostenského podnikaní určité změny. Mám se do podnikání pustit nyní nebo mám raději počkat (pokud změny nastanou v tomto roce)?
Děkuji.
IP zaznamenána

Luděk

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #8 kdy: Leden 21, 2008 »

Zdravím Vás, měl bych dotaz podnikám prvním rokem  při hlavním pracovním poměru tudíž to mám jako vedlejší příjem jak mám správně podat daňová přiznání .Mám sečíst oba přijmy a nebo každý počítat zvlášt
IP zaznamenána

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #9 kdy: Leden 21, 2008 »

Pokud podáváte daňové přiznání, uvádí se všechny příjmy v jednom formuláři.
IP zaznamenána

Luděk

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #10 kdy: Leden 21, 2008 »

Děkuji za odpověd.Někde jsem se dočetl že první rok podnikání je možná nějaká úleva na daních?
IP zaznamenána

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #11 kdy: Leden 21, 2008 »

Co se týče podnikání neplatí pro vás mnimální daňový základ. Ale vše potřebné se dočtete v pokynech k DPFO.
IP zaznamenána

Luděk

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #12 kdy: Leden 21, 2008 »

Děkuji
IP zaznamenána

Lenka K

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 37
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #13 kdy: Leden 25, 2008 »

Dobrý den,

dříve jsem podnikala, dnes mám živnostenský list pozastevený a činnost přerušenou. Chci se zeptat, když teď obnovím svoji činnost musím se opět znovu zaregistrovat na finanční úřad, OSSZ  a zdravotní pojišťovnu? Nejspíš ano, do kolika dnů od obnovení? Mockrát děkuji
IP zaznamenána

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
začít podnikat koncem 2007 nebo začátkem 2008?
« Odpověď #14 kdy: Leden 25, 2008 »

Na zdravotní a sociální je lhůta pro oznámení změn 8 dní.
IP zaznamenána
Stran: [1]