Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 [3]

Autor Téma: Začínám podnikat  (Přečteno 21471 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Začínám podnikat
« Odpověď #30 kdy: Leden 26, 2012 »

13.9.2011 jsem odpovídala:
Pokud nebudete mít žádný příjem z podnikání (případně hrubý příjem z podnikání nepřesáhne 6.000,- Kč), tak nemusíte podat daňové přiznání. Je vhodné napsat na FÚ dopis, stačí jedna věta, že vám nevznikla povinnost podat přiznání.
Přehledy o příjmech a výdajích pro ZP a OSSZ se podat musejí, i kdyby byly nulové.
Jestliže nebudete mít žádné příjmy, tak nebudete nic platit.
IP zaznamenána

Lemur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Začínám podnikat
« Odpověď #31 kdy: Leden 26, 2012 »

Děkuji Vám mockrát za odpověď. Lidé jako vy by měli dostávat metály :)
Ještě bych se chtěla zeptat k té poslední větě,co jste mi napsala- i kdybych přeci měla příjmy do těch stanovených 60,329, tak neplatím nic, nebo ano?
IP zaznamenána

Lemur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Začínám podnikat
« Odpověď #32 kdy: Leden 26, 2012 »

A jeste jeden dotaz- kdyz poslu na FU sdeleni,ze mi nevznikla povinnost podat priznani, nemusim tudiz ani prikladat potvrzeni o zdan.prijmch od zamestnavartele,nebo by bylo vhodne ji prilozit?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Začínám podnikat
« Odpověď #33 kdy: Leden 26, 2012 »

Pokud máte kromě příjmů ze zaměstnání další (hrubé) příjmy do 6.000,- Kč /slovy:Šesttisíckorun/, tak nemáte povinnost podat daňové přiznání a tím pádem nic neplatíte. Jestliže přiznání podáte, tak budete zdaňovat i tyto příjmy.

Jestliže pošlete na FÚ sdělení, že nevznikla daňová povinnost u daně, ke které jste registrována, tak je zbytečné posílat potvrzení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele. Důležitá je výše dalších příjmů (z podnikání, z pronájmu ...) a na ty žádné potvrzení nemáte.
IP zaznamenána

Lemur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Začínám podnikat
« Odpověď #34 kdy: Leden 27, 2012 »

Děkuji Vám, mějte krásný víkend.
IP zaznamenána

Lemur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Začínám podnikat
« Odpověď #35 kdy: Leden 31, 2012 »

Dobrý den, ted jeste vyplnuju prehled o prijmech, vsude sazim nuly, ale co radky (cca) 30- 37 , zde mam taky psat nulu, nebo opsat castky  z potvrzeni od mzdove ucetni? Jde mi o to,jestli je to zbytecne,kdyz nepodavam danove priznani,nebo se to \"musi\" tak i tak. Dekuji vam vrele za odpoved!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Začínám podnikat
« Odpověď #36 kdy: Leden 31, 2012 »

Klidně sázejte nuly dál. Do řádku 37 zapište buď částku z potvrzení od mzdové účetní, nebo také nulu, vyměřovací základ ze zaměstnání je zbytečný. Hlavní je, že máte zaměstnání, které zakládá účast na nemocenském pojištění zaměstnanců (typicky pracovní poměr), abyste mohla být pro účely důchodového pojištění považována za OSVČ vedlejší. Tiskopis potvrzení o době trvání zaměstnání (pokud jej bude OSSZ vyžadovat) je součástí pokynů k vyplnění přehledu.
IP zaznamenána

Lemur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Začínám podnikat
« Odpověď #37 kdy: Únor 19, 2013 »

Dobry den,vyplnuji danove priznani a trochu se ztracim kam co poslat. Na FU jsem poslala jen jednu vetu,ze mi nevznika povinnost podat danove priznani. Nyni mam dan.priz.vyplneno a mam jej poslat na ZP a OSSZ, je to tak? Co mam tedy vepsat nahore do kolonek \"finan.uradu\" a \"uzemnimu pracovisti FU\", kdyz jsem prece na FU zaslala pouze oznameni, ze mi nevznika povinnost? Znamena to ze do dan.priznani sice vyplnim do okenka adresu FU,ale zaslu 1 kopii na ZP a jednu na OSSZ? Pokud ano,na www FU neni zadne uzemni pracoviste, je to proste FU nasi obce,mam to tedy opsat znova,nebo nechat prazdne? V pokynech to samozrejme neni. Dale je mi divne,ze nikde v dan.prizn.neni k vyplneni me ICO,ale chteji pouze dic, pokud mam.Prideleno mi nebylo. Mam to nechat prazdne? Nebude divne,ze na celem danovem priznani nebude me ICO? Tyto veci jsou mi vskutku velmi nejasne.Dekuji vrele za odpoved,dekuji moc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Začínám podnikat
« Odpověď #38 kdy: Únor 19, 2013 »

Na ZP a na OSSZ neposíláte daňové přiznání, nýbrž přehledy o příjmech a výdajích OSVČ. Formuláře najdete na webových stránkách své zdravotní pojišťovny a na stránkách ČSSZ: http://www.cssz.cz/cz/tiskopisy/osvc.htm
IP zaznamenána

tulin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Začínám podnikat
« Odpověď #39 kdy: Březen 19, 2013 »

dobry den chci se zeptat podnikam kratce a kdyz bych chtel zazadat o pujcku jak se doklada prijem nebo jak to je ?predem dekuji za odpoved
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Začínám podnikat
« Odpověď #40 kdy: Březen 19, 2013 »

Na to se zeptejte v bance.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3]