Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nejasnosti při zakládání sdružení.  (Přečteno 1157 krát)

LubkaM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Nejasnosti při zakládání sdružení.
« kdy: Duben 06, 2011 »

Dobrý den, rád bych vás tímto tématem oslovil a zeptal se vás na radu. Popíši vám situaci pro lepší pochopení.
Podnikám v oboru autodopravy a z důvodu úspory peněz jsme si pořídili pojizdnou čerpací stanici. Tato čerpací stanice ale bohužel není určená pro veřejný prodej. Tzn. její výdejový zařízení není dle ČOI způsobilí pro prodej. Ale od prodejce této čerpací stanice nám byla doporučena smlouva o sdružení. A právě tato smlouva o sdružení obchází nevýhodu výdejového zařízení naší pojízdné čerp. stanice. Údajně když uzavřeme mezi FO tuto smlouvu tak jim můžem prodávat naftu. A teď má otázka je:

Nalezl jsem vzorové smlouvy např. na adrese ( http://www.podnikatel.cz/smlouvy/smlouva-o-sdruzeni/ ) a mam tam několik nejasností. Uvádí se tam že musíme vystupovat pod společným názvem. Ale já již jednu firmu mám a chci aby ten příjem byl zahrnut do příjmu té mé již existující firmy. Je to možné?

Já chci pouze prodávat naftu a ostatní FO ji ode mě budou jen kupovat.

Dále tam jsou společný účet a jmění. tam mam v principu stejnou otázku. Já budu pouze prodávat naftu. budu to muset v učetnictví vést nějak jinak?


Moc děkuji za případnou odpověď. V případě nejasností rád doplním přesnější informace.
IP zaznamenána
Stran: [1]