Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Správný postup  (Přečteno 1019 krát)

CyberCZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Správný postup
« kdy: Březen 25, 2011 »

Dobrý den,

chtěl bych se prosím Vás zeptat na správný postup některých položek v DPFO.

1) Jako OSVČ jsem v roce 2010 pracoval od května, tedy 8 měsíců. Slevu na dítě si mohu uplatnit pouze na zmíněných 8 měsíců, kdy jsem pracoval nebo na celý rok, s tím, že na předešlé měsíce bych podepsal čestné prohlášení o nezaměstnanosti a o tom, že jsme neměl žádné příjmy ?

2) Jak mám postupovat, když nemám zaplaceneno celé zdravotní a sociální pojištění, přičemž v DP se musí napsat zaplacené zálohy na SP a ZP ? Pokud bych měl na dani přeplatek, bude mi vrácen nebo bude automaticky převeden na doplacení SP a ZP ? Popřípadě do kdy musím SP a ZP sám doplatit ?

Děkuji za info
S pozdravem
Míra
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Správný postup
« Odpověď #1 kdy: Březen 25, 2011 »

Míro i Vám dobrý den, slevu na dítě uplatníte za celý rok.

Pokud jste leden až duben 2010 neměl žádné příjmy, a nebyl v evidenci úřadu práce, bude jen dobře, když napíšete čestné prohlášení, kde toto uvedete, svými slovy, jednoduše a jasně, a přiložíte k daňovému přiznání.

V daňovém přiznání se uhrazené zálohy na zdr a soc   poj neuvádějí, pokud máte na mysli řádek 32 daňového přiznání, týká se sraženého pojistného zaměstavatelem, což vy jste dle Vašich informací nebyl.

Případný přeplatek na dani nemá s platbami na soc a zdr nic společného, nemůžete sčítat jablka a hrušky. Pokud vznikne přeplatek na dani, máte na straně 4 dole daňového přiznání, tabulku, ve které můžete požádat o vrácení přeplatku, vybere možnost vrácení poštovní poukázkou na adresu nebo převodem na účet.

Přehledy podáte nejpozději do konce dubna.

Jana
IP zaznamenána

CyberCZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Správný postup
« Odpověď #2 kdy: Březen 25, 2011 »

Dobrý večer,
děkuji za vysvětlení, pokusím se podle Vaší rady sestavit DP a pak s tím zajdu na Finanční úřad. Díky.
S pozdravem
Míra
IP zaznamenána
Stran: [1]