Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dodatečné DzP za energie - přechod na paušální výdaje  (Přečteno 1095 krát)

Bufura

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý den, pronajímám nemovitost dle § 9 příjmy z pronájmu - v roce 2009 jsem uplatňoval odpisy a skutečné výdaje. Ve smlouvách s nájemníky jsem měl, že energie jsou součástí nájmu. Smlouvy jsou na dobu určitou vždy do 31.12. konkrétního roku. Do nákladů pro DzP za 2009 jsem si dával veškeré zálohy a platby za energie a vodu strhávané z účtu nebo placené hotově v roce 2009 a do příjmů nájmy i s energiemi a vodným.

V roce 2010 mi byla darována část nemovitosti, nemůžu tedy již odpisovat a jsem nucen přejít na paušální výdaje.

Ve 2/2010 mi byl od dodavatele energie vrácen přeplatek cca 6 000 Kč. V roce 2010 mám ale nájemní smlouvy již postavené tak, že energie a vodné již nejsou součástí nájmu a vyúčtovávají se s nájemníky podle skutečné spotřeby. Musím nějak zdanit ten vrácený přeplatek 6000 Kč? Stačí když ho uvedu jako příjem v roce 2010 nebo musím podat dodatečné daňové přiznání za 2009? V případě dodatečného daňového přiznání za 2009 musím vypočítat alikvótní část přeplatku za spotřebu k 31.12.2009 (v přeplatku 6000 Kč je totiž i leden a část února 2011)? Může mi fin. úřad vyměřit nějaké penále?  

Děkuji za odpověď   Petr
IP zaznamenána
Stran: [1]