Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Poskytnutí služeb do EU  (Přečteno 3223 krát)

alexx

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Poskytnutí služeb do EU
« kdy: Březen 08, 2011 »

Jaké jsou možnosti řešení situace, kdy jsem se v roce 2010 při neznalosti novely zákona o DPH dopustil chyby a poskytl nějaké drobné služby do EU? Jednalo se asi o 3 plnění za menší částky (ani né 5% mých celkových příjmů). Podle toho, co čtu v tomto fóru, tak pro mě nyní vypadá situace tak, že bych se měl správně zpětně registrovat k datu prvního poskytnutí služby do EU (naneštěstí leden 2010) a tím pádem i z těch dalších 90% příjmů od českých zákazníků odvést DPH ve výši 16,666% ze příjmů + penále. To by pro mé podnikání bylo naprosto likvidační.

Jak velká je pravděpodobnost, že FÚ na nesplnění registrace při poskytnutí služby do zahraničí přijde? Osobně doufám, že nebude velká. U přijetí služby ze zahraničí je to asi horší, tam se to FÚ sám dozví ze souhrných hlášení zahraniční osoby. Ale v případě poskytnutí služby do zahraničí by to ze souhrných hlášení zahraniční osoby ani z jejího přiznání k DPH zjistitelné být vůbec nemělo, nebo se pletu? Jedinou možností, jak na FÚ může tedy přijít, by byla kontrola mé daňové evidence? A ještě se zeptám, pokud by to bylo při kontrole zjištěno až např. za 3 roky, budu pak muset doplatit DPH za celé ty 3 roky?

Myslím že stejný problém jako já bude mít celkem hodně podnikatelů, jsem velmi zvědavý, jestli je stát začne tímto způsobem likvidovat. Je smutné, že stát nevytváří podnikatelům co nejlepší podmínky pro volný pohyb služeb v rámci EU, ale naopak nám zcela zbytečně háže takovéto klacky pod nohy.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Poskytnutí služeb do EU
« Odpověď #1 kdy: Březen 08, 2011 »

FÚ může přijít na nesplnění registrační povinnosti pouze při kontrole daňové evidence. Mohou doměřit 3 roky zpátky. Nemohl jste poskytnout ty drobné služby českému subjektu s tím, že jste se dohodli na úhradě v cizí měně?
IP zaznamenána
Stran: [1]