Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: změna způsobu ve vykazování výdajů  (Přečteno 980 krát)

jp

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
změna způsobu ve vykazování výdajů
« kdy: Únor 24, 2011 »

Mám neřemeslnou živnost, nejsem plátcem DPH a doposud vedu pouze daňovou evidenci. V roce 2009 jsem uplatňoval prokázané výdaje ve skutečné výši pro výpočet dílčí daně z podnikání a k 31.12.2009 jsem nevykázal pohledávky, zásoby, nebo rezervy. v současné chvíli zjišťuji, že moje uváděné výdaje jsou v celkové výši pod 60% příjmů.Mohu v tomto případě tedy přejít ve zdaňovací období 2010 na uvedení paušálních výdajů z % příjmů, aniž bych musel korigovat hospodářký výsledek na řádku 105. a  106. přílohy č. 1 DAP pro rok 2010 ? Znamená to pro mě konec povinnosti vést i nadále daň. evidenci ?

Předem děkuji za Vaši odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
změna způsobu ve vykazování výdajů
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2011 »

Ve zdaňovacím období roku 2010 můžete uplatnit výdaje procentem z příjmů bez nutnosti podat dodatečné daňové přiznání (není co dodaňovat, daňová povinnost se v uvedeném případě při změně způsobu uplatnění výdajů nezvýší).
IP zaznamenána

Judith

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91
změna způsobu ve vykazování výdajů
« Odpověď #2 kdy: Únor 25, 2011 »

Dobrý den,
prosím o radu:
Podnikatel má příjmy ze živnosti řemeslné a současně příjmy ze živnosti volné. Uplatňuje výdaje procentem (80% - řemesná živnost a 60% volná živnost). Sčítají se příjmy z obou živností (ř. 101 přílohy k d. p.) a výdaje z obou živností (ř. 102 příl.)?
Děkuji za Váš čas věnovaný mému příspěvku.
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
změna způsobu ve vykazování výdajů
« Odpověď #3 kdy: Únor 25, 2011 »

V příloze č.  1 v tabulce 2.B. Druh činnost to rozepisuji podle živností a součty příjmů přenesu do řádku 101 a součty výdajů do řádku 102. Takže přesně tak jak píšete.
IP zaznamenána
Stran: [1]