Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zásoby a ztráty materiálu  (Přečteno 882 krát)

LCH

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 48
Zásoby a ztráty materiálu
« kdy: Únor 20, 2011 »

Dobrý den,
nepodařilo se mi nalézt uspokojivou odpověď, jak se v evidenci zásob v daňovém přiznání vypořádat se ztrátami materiálu. Prosím tedy o nápovědu s mým modelovým příkladem, bude-li to možné. Provádím montáže elektronických zabezpečovacích zařízení a ztráty materiálu mi vznikají třemi způsoby:

1) kupuji kabeláž po celých baleních a vznikají mi různé kratší zbytky, které již nejsou dále použitelné. Nechci je ale zákazníkům účtovat.

2) drobný montážní materiál (šroubky, hmoždinky), který nemám spočítaný na kusy, nepočítám ani, kolik jej na konkrétní zakázce použiji a zákazníkovi jej účtuji paušálně.

3) některá nová zařízení rozeberu na náhradní díly, které použiji při opravách nebo úpravách jiných zařízení a zůstávají mi zbylé díly zařízení, které nepoužiji vůbec nebo až za delší dobu.

Souhrnně jsou to všechno věci, které se těžko nějak konkrétně spočítají a ještě hůře stanoví jejich účetní hodnota. Zásoby se však pohybují v relativně malých částkách, celkově kolem 10 tisíc. Opravdu je nutné všechny tyto zbytky přesně spočítat a detailně oceňovat pro uvedení do zásob v daňovém přiznání? Neexistuje možnost alespoň určité procento z obratu vykázat jako nějakou běžnou ztrátu při práci s materiálem, aniž by vznikalo podezření, že jsem jej prodal a nevykázal příjem?
Děkuji předem, to je poslední věc, co mi chybí k úspěšnému dopracování svého prvního samostatného daňového přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]