Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: evidence, účetnictví pro zasílání zb. ze zahraničí (drop shipping)  (Přečteno 1168 krát)

lajka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dorbrý den,
chci založit e-shop. Zboží bych chtěla prodávat celosvětově, ne pouze do ČR. Bude se jednat o módní doplňky. Mám 2 dodavatele (USA a Čína), kteří budou moje objednávky zasílat přímo koncovým zákazníkům přímo ze svých skladů (drop shipping). V praxi to znamená, že na můj e-shop přijde objednávka a přes karetní platební systém přijmu platbu. Objednáku na danný kus přepošlu dodavateli a zboží zaplatím. Dodavatel zboží odešle přímo zákazníkovi a mě pošle za tento kus a poštovné fakturu. Já vystavím fakturu zákazníkovi, kterou mu zašlu e-mailem nebo poštou. Zboží tak nepůjde vůbec přes ČR moje náklady budou jen za provoz e-shopu (platby za webhosting atd.) a nákup zboží. Měla bych tyto dotazy:

1. Je takový druh podnikání v ČR vůbec možný a lze ho účtovat?
2. Musím být pro tento případ plátce nebo mohu být neplátce DPH? (Z důvodu jednoduššího vedení bych byla raději neplátce)
3. Nebude problém pro FÚ, že zb. nebylo proclené...př. jak prokážu, že nechodí vůbec přes ČR?
4. Mohu vést pouze daň. evidenci? A jak v tomto případě vést skladovou evidenci?
5. Je tento případ z pohledu FU prodej nebo pouze zprostředkování obchodu, jakou činnost dát do ŽL?


Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána
Stran: [1]