Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: bankovní účet u slovenské banky Uni Credit  (Přečteno 2085 krát)

Pavel19

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 36

Dobrý den
  Provozuji internetový obchod část zboží zasílám na Slovensko.Několik měsícu jsme na Slovensku měl vedený u  slovenské pobočky Uni Credit Bank slovenský eurový účet.Zboží jsem posílal slovesnkým zákazníkům na dobírku slovenskou poštou a peníze mi přišly na můj slovenský účet.
  Celý tento proces jsem uskutečnil jen několikrát a pak účet zrušil, protože byl ze stran slovenských zákazníků malý zájem.
  nyní mně, ale trápí velká nejistota.Jde mi o to zda, skutečnost, že jsem měl v zahraničí (na Slovensku) několik měsíců vedený u slovenské banky účet, který jsem využil k podnikání.Zda toto není typ služby, která mi byla poskytnuta a kvuli, které bych se měl registrovat jako plátce DPH? Paní Zdeno jak to prosím je? M\"žu být klidný nebo je úkon, který jsem provedl úkon kvuli, kterému bych se měl registrovat jako plátcr DPH??

    Mnohokrát děkuji za odpověď

                                                        S pozdravem            Pavel
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
bankovní účet u slovenské banky Uni Credit
« Odpověď #1 kdy: Leden 13, 2011 »

Je to stejné, jako služby české a slovenské pošty. Finanční služby jsou osvobozené od daně, jejich přijetím se nestáváte plátcem DPH.
IP zaznamenána

Pavel19

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 36
bankovní účet u slovenské banky Uni Credit
« Odpověď #2 kdy: Leden 13, 2011 »

Mnohokrát děkuji za odověď paní Zdeno!Mohu se ještě zeptat, kde v zákonu o DPH najdu informaci, že finanční služby jsou osvobezny od DPH?

            Moc děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
bankovní účet u slovenské banky Uni Credit
« Odpověď #3 kdy: Leden 14, 2011 »

§ 54 ZDPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]