Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Forex a daně  (Přečteno 1573 krát)

redil

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Forex a daně
« kdy: Leden 10, 2011 »

Dobrý den, chtěl bych si vydělávat prostřednictvím forexu, nebo obchodování komodit, tak bych se Vás rád zeptal na pár otázek:
1) Je potřeba mít k obchodování na forexu živnost (když bych chtěl obchodovat Soustavně, na vlastní jméno, na vlastní zodpovědnost, samostatně a za účelem dosažení zisku) nebo živnost vyřizovat nemusím?
2) Jestli-že živnost vyřizovat nemusím, jak jinak se daní příjmy z obchodování? Podle §8 nebo §10?
3) Dá se obchodování považovat za loterii, tedy dají se tyto příjmy danit podle §10 odst. 1, písm. h)? Nebo jak jinak to v §10 brát?
4) Někde jsem také četl, že se do dílčího základu daně počíta jen zisk z obchodů, zato ztráta se do základu nezapočítáva, nevíte jestli to tak je?
5) Mám brát v potaz příjmy, které jsou na počítačové platformě, nebo až ty které mi budou poslány na bankovní účet v ČR?
6) Když můj broker pochází z jiné země, je potřeba podávat daňové přiznání i v té zemi? I když tam např. i příjmy nedaní?

Budu opravdu vděčný za odpovědi (hlavně na první 3 otázky), těžko a složitě se o tomto tématu něco vůbec hledá. S pozdravem R.
IP zaznamenána
Stran: [1]