Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přijetí služby od zahraniční osoby  (Přečteno 2691 krát)

marda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 43
Přijetí služby od zahraniční osoby
« kdy: Listopad 07, 2010 »

Dobrý den,
Neplátce DPH, vede daňovou evidenci
Měl bych otázku ohledně povinné registraci k DPH při přijmutí elektronické služby od evropského plátce DPH nebo od podnikatele mimo EU.
např.:  Založím a zaplatím si účet u nejmenované firmy, která má místo podnikání i provozovnu v ČR a je rovněž registrována k DPH v ČR, prostřednictvím tohoto účtu si stáhnu např. obrázky, které jsou na stránkách jiné nejmenované firmy, která se bere jako podnikatele mimo EU.
Ty obrázky potřebuji pro svoje podnikání, a proto si dám poměrnou částku z toho zaplaceného účtu do výdajů. Daňový doklad s českým DPH dostanu od firmy, která má místo podnikání i provozovnu v ČR a je rovněž registrována k DPH v ČR.

Stávám se plátcem DPH dnem stažení těch obrázků, když jsem je stáhnul ze stránek podnikatele mimo EU, i když jsem za to stažení zaplatil prostřednictvím firmy, která má místo podnikání i provozovnu v ČR a je rovněž registrována k DPH v ČR???

Dle mého názoru ne, to by mi musela vystavit doklad přímo ta firma, která se bere jako podnikatele mimo EU a ne jejich prostředník firma s českým DIČ.

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď, snad to není úplně nesmyslný dotaz
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přijetí služby od zahraniční osoby
« Odpověď #1 kdy: Listopad 07, 2010 »

Službu jste přijal od českého plátce (a je jedno, kde ji nakoupil), takže se nestáváte plátcem DPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]