Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Bonus na dítě  (Přečteno 2018 krát)

Dasa6821

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Bonus na dítě
« kdy: Říjen 21, 2010 »

Dobrý den! Chtěla bych se ujisit, že jsem výklad zákona  nároku na daňové zvýhodnění pochopila správně. §35c odst.4 zákona o DZP říká, že daňový bonus může ulatnit ten, kdo  má příjem ve výši šestinásobku minimální mzdy.
Od 20.10.mám zaměstnankyni samoživitelku na 4hod. poloviční úvazek . Mzdu bude pobírat ve výši 4900 hrubého. Šestinásobek mzdy je 4000. Bonus tedy zaměstnankyni náleží? s ohledem nástupu 10/2010.
Dále stačí mi pouze čestné prohlášení matky, že otec dítěte neuplatňuje daňový bonus - jelikož dle jejího tvrzení ani neví kde se otec dítěte nachází a ani ji neplatí výživné, nemůže toto prohlášení potvrdit sám otec dítěte.
Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Bonus na dítě
« Odpověď #1 kdy: Říjen 29, 2010 »

Pokud má HM alespoň ve výši 4.000,- Kč, tak jí náleží daňový bonus. Pokud je otec zaměstnán, tak by mělo být potvrzení jeho zaměstnavatele. Pokud zaměstnán není, pak by mělo být čestné prohlášení otce. Nevím, co by mohla matka napsat do svého čestného prohlášení, vždyť neví, jestli si otec uplatňuje nárok na daňové zvýhodnění. Jediné, co mě napadá je, že s mamina napíše čestné prohlášení otce a podškrábne jeho jménem.
IP zaznamenána
Stran: [1]