Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: datum plnění a období placení DPH  (Přečteno 4978 krát)

Jirka

  • Host
datum plnění a období placení DPH
« kdy: Říjen 30, 2007 »

Jsem dobrovolný plátce DPH. Poskytuji služby po dobu kalendářního měsíce a po jeho skončení je jako celek fakturuji odběrateli.
Takže příklad na časové hranici období pro DPH: budu poskytovat službu 1-31.12.2007, 3.1.2008 pošlu odběrateli celkovou fakturu za 12/07 a 15.1.2008 od něj dostanu peníze na účet.

Daň z příjmu odvedu až za rok 2008, protože až v něm jsem dostal peníze.
Je pro DPH datumem plnění 31.12.2007 (platím DPH za 3. čtvrdletí 2007), kdy jsem ukončil práci, nebo 3.1.2008 (platím za 1. čtvrdletí 2008), kdy jsem vystavil fakturu a tím byl teprve stanoven skutečný rozsah prací a její cena?
IP zaznamenána

Křůpa

  • Host
datum plnění a období placení DPH
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 05, 2007 »

DPH u zprostředkování klientů Investičnímu zprostředkovateli
Dobrý den uzavřel jsem mandátní smlouvu s investičním zprostředkovatelem na zprostředkování kontaktů na klienty,kteří budou investovat do akcií kde dostanu provizi když klient bude investovat.Zároveň mám mandátní smlouvu s jinými lidmi kdy oni mě zprostředkují kontakt na tyto klienty.Tak že někdo mě zprostředkuje kontakt na klienty kteří chtějí investovat do akcií a já tyto kontakty zprostředkuji investičnímu zprostředkovateli.Mám otázka je:pokud se stanu plátcem DPH já nebo lidé kteří pro mě zprostředkovávají je tato činnost osvobozená od DPH ? Dočetl jsem se že zprostředkování investic je osvobozeno.Děkuji za odpověd.Křůpa
IP zaznamenána
Stran: [1]