Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Grafik - dotaz  (Přečteno 908 krát)

Ary

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Grafik - dotaz
« kdy: Srpen 16, 2010 »

Dobrý den,

chtěl bych Vám pogratulovat k moc pěkným webovým stránkám, zjistil jsem zde spoustu užitěčných informací.

Prosím o radu ohledně živnosti:
Jsem grafik s docela širokým spektrem schopností, jde o reklamní grafiku tiskovou i elektronickou( pro web), pracuji s videem, 3D grafikou, ruční i počítačovou animací a částečně i filmovou tvorbou (zvláštní efekty). Poraďte mi prosím nejvhodnější činnost, která by mi pokryla co nejširší spektrum toho, co dělám. Ve volné živnosti mi připadá v úvahu snad jen č.62. Příprava a vypracování technických návrhů, grafické a kresličské práce - ale to mi příjde značně omezené.

Děkuji za radu,

Tokhyan
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Grafik - dotaz
« Odpověď #1 kdy: Srpen 18, 2010 »

V rámci živností jsem také našla jen obor č. 62. Na zpracování a výrobu návrhů reklamy by se hodil obor č. 66 živnosti volné.
Podle mého názoru byste mohl všechny uvedené činnosti vykonávat na základě autorského zákona a nepotřeboval byste ani živnostenské oprávnění. Má to ale jednu nevýhodu. Pokud byste si uplatňoval výdaje procentem z příjmů, tak k příjmům z volné živnosti můžete uplatnit výdaje ve výši 60%, kdežto k příjmům z podnikání podle zvláštních předpisů (podle AZ) si uplatníte výdaje pouze ve výši 40% příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]