Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Reklama na internetu  (Přečteno 6285 krát)

Petr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Reklama na internetu
« kdy: Březen 30, 2008 »

Dobrý den,

rád bych se zeptal na dvě věci:

1. Pokud mám živnost na tvorbu www stránek - Grafické a křesličké práce, tvorba www a chtěl bych si změnit na Reklama na internetu (jelikož hodlám nabízet reklamu za peníze na svých www), kolik mě to bude stát? A pokud změním na Reklama na internetu, mohu dále tvořit www, nebo tu Reklamu na internetu si musím přikoupit?

2. Jak je to. prosím, s fakturami, pokud budu peníze přijímaz přes Paypal účet? Na Paypal to chodí tak, že peníze si na něm převedu na koruny a poté si je pošlu na účet svůj. Jak to však je s fakturací a potřebuju vůbec faktury? Samozřejmě, že tyto částky do DAP hodlám zapsat.

Děkuji.

Petr
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Reklama na internetu
« Odpověď #1 kdy: Březen 30, 2008 »

Nic neměňte, jen ohlaste druhou živnost. Budete mít dva ŽL, jeden na grafické práce a druhý na reklamu. Bude vás to stát tisícovku.
Pokud druhá strana nebude fakturu chtít, tak ji nemusíte psát. Příjem z podnikání budete mít připsaný na účtu a podle výpisu z účtu ho přiznáte ke zdanění.
IP zaznamenána

Petr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Reklama na internetu
« Odpověď #2 kdy: Březen 30, 2008 »

Děkuji velmi. Jen taková drobnost ještě. Předpokládám, že není potřeba kvůli zahájení druhé živnosti opět \"obíhat\" sociálku a zdravotní pojišťovnu... ?
IP zaznamenána

Český antiúředník

  • Host
Reklama na internetu
« Odpověď #3 kdy: Březen 31, 2008 »

Na ŽL doporučuji chvíli počkat. V červnu nebo červenci začne platit nový zákon, podle kterého už nebudete muset platit za nový ŽL 1000 Kč. Přece ty peníze nebudete státu dobrovolně dávat, raději si za ně kupte lepší hosting :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Reklama na internetu
« Odpověď #4 kdy: Březen 31, 2008 »

Dobrý nápad s vyčkáním na novelu živnostenského zákona, díky, antiúředníku český:-)
Nic neobíhejte, na obou pojišťovnách máte oznámený výkon samostatné výdělečné činnosti a to stačí.
IP zaznamenána

Petr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Reklama na internetu
« Odpověď #5 kdy: Březen 31, 2008 »

Děkuji.

O té vyhlášce vím, ale je to docela dlouhá doba.

Český antiúředník
Co se týká hostingu, vy víte jaký mám? Domnívám se totiž, že mám kvalitní. :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]