Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jaky ucetni doklad??  (Přečteno 7031 krát)

TC

  • Host
Jaky ucetni doklad??
« kdy: Říjen 25, 2007 »

Dobry den, chtel bych zacit podnikat na ZL (prodej prostrednictvim internetu), vest dan. ev., nepl.DPH.
Chtel bych se zeptat jaky doklad musim vystavovat kupujicimu pri prodeji???  Paragon, stvrzenku nebo musim vystavovat fakturu??
Dekuji za odpoved popr. link
Tomas
IP zaznamenána

Vesna

  • Host
Jaky ucetni doklad??
« Odpověď #1 kdy: Říjen 27, 2007 »

Také mám e-shop a při objednávce zákazníka se mi automaticky vytvoří i faktura, tu pak přibaluji do balíku.
Ale pokud tento systém nemáte, stačí vložit pouze paragon, také už jsem se s tím v některých e-shopech setkala.
IP zaznamenána

Luboš

  • Host
Jaky ucetni doklad??
« Odpověď #2 kdy: Listopad 05, 2007 »

Já jsem ale slyšel, nebo někde četl, že pokud nejsi plátcem DPH, tak nesmíš vystavovat faktury. Nebo je rozdíl mezi FAKTURA a FAKTURA - DAŇOVÝ DOKLAD? a jaký? Mohu tedy, pokud si chci zřídit volnou živnost, jako provozovatel e-shopu vydávat Faktury, které mi vygeneruje PHP system ve kterém je obchod veden?
IP zaznamenána

Hanka

  • Host
Jaky ucetni doklad??
« Odpověď #3 kdy: Listopad 06, 2007 »

Také jsem neplátce DPH a zasílám v balících faktury,které mi vygeneruje systém v e-shopu. Ve faktuře však musí být napsáno: nejsme plátci DPH, všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH
IP zaznamenána

Renata

  • Host
Jaky ucetni doklad??
« Odpověď #4 kdy: Leden 17, 2008 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kde bude odvádět daně můj přítel, který má slovenskou živnost a podniká v ČR. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]