Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zkažené daňové přiznání zaměstnavatelem  (Přečteno 1049 krát)

vjera

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den, poradí mi, prosím, někdo co mám dělat, když si myslim, že manželův zaměstnavatel vyplnil špatně daňové přiznání, tudíž nám i vrátili méně než měli. Už minulý rok jsme s nimi měli menší problém, tak jsem si to pro jistotu letos spočítala na internetu pro kontrolu a vyšlo mi o 10000 víc než nám vrátili (vráceno 1000,-). Zprostředkované vysvětlení mzdového účetního:

1. Prý, když manžel uplatňuje měsíčně slevu na děti, do daňového přiznání se nepočítají (neuvádějí) - je to pravda?
2. Máme úvěr, zaměstnavateli jsme dali potvzení o zaplacených úrocích za rok 2009, ale prý jsme měli dodat ještě něco. Nevim co, uplatňujeme to už 5 let a nikdy nic navíc nechtěli, nechápu.

Problém je i v tom, že firma má externího pracovníka na mzdy a ve firmě nikdy neni. Spojení taky ne, jenom přes firmu, kde tomu nikdo nerozumí. Co máme dělat? Opravný snad může podat jenom on, ale když tvrdí, že to udělal dobře, tak co já s tim zmůžu?  Děkuju za odpověď, Věra
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zkažené daňové přiznání zaměstnavatelem
« Odpověď #1 kdy: Květen 02, 2010 »

1. Není.
2. To musí upřesnit mzdový účetní, možná smlouvu o úvěru, nebo výpis z listu vlastnictví.

Pokud vám mzdový účetní provedl roční zúčtování daně, tak si vyžádejte potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a z funkčních požitků, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění za rok 2009 a podejte si daňové přiznání sami. Pokud za vás zpracoval daňové přiznání (jak píšete výše), tak podejte dodatečné daňové přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]