Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňové bonusy  (Přečteno 1875 krát)

PavelP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Daňové bonusy
« kdy: Duben 10, 2010 »

Dobrý den, jsem zaměstnaný, moje příjmy jsou nízké. Sleva na dani na poplatníka je vyšší než daň z příjmu. Tudíž žádnou daň neodvádím. Letos v únoru jsem podepsal u zaměstnavatele Prohlášení poplatníka daně z příjmů. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli si můžu podat v příštím roce daňové přiznání za rok 2010, více měně z důvodu vyplacení částek na děti. Moje žena si uplatňovala dceru do letošního března, teď je ale na mateřské a druhé dítě se nám má narodit letos v dubnu. Pokud si daň. přiznání budu moct podat, znamenalo by to uplatnit si 2 děti od dubna do prosince 2010? Moc děkuju za odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daňové bonusy
« Odpověď #1 kdy: Duben 10, 2010 »

Řekla bych, že jednodušší bude nahlásit zaměstnavateli a doplnit do prohlášení poplatníka změnu, že od dubna uplatňujete daňové zvýhodnění na děti, nevadí že máte nízké příjmy a tudíš nulovou daň, zaměstnavatel Vám zvýhodnění na děti vyplatí ve formě daňového bonusu.
Pokud ale máte nějaký  důvod, proč nechcete děti uplatňovat měsíčně ve mzdě, pak samozřejmně můžete podat za rok 2010 daňové  přiznání.  S tím, že uplatníte obě děti od dubna do prosince. Jana
IP zaznamenána

PavelP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Daňové bonusy
« Odpověď #2 kdy: Duben 10, 2010 »

Vím, že mohu přes zaměstnavatele a bonusy mi budou vypláceny měsíčně. Rád bych to ale provedl formou daňového přiznání. Nevěděl jsem, když žádnou daň neodvádím, jestli můžu daň. přiznání vůbec podat. Děkuji moc.
IP zaznamenána
Stran: [1]