Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: příjem od zahraničního klienta  (Přečteno 908 krát)

MarekBláha

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
příjem od zahraničního klienta
« kdy: Březen 15, 2010 »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak danit příjem za služby, které jsem poskytl zahraničnímu klientovi (jednalo se o poradenské služby - služba ale byla de facto poskytována na území ČR). Uvedu jej tedy do přílohy daňového přiznání jako příjem ze zahraničí? Příjem hodlám v plné výši zdanit v ČR. Zaznamenal jsem také, že došlo k nějakým změnám od 1.1.2010 v souvislosti s příjmy ze zahraničí. Je teď mou povinností se v případě, že poskytnu službu do zahraničí se do 15ti dnů registrovat jako plátce DPH? (HRUUUUZA :( Vůbec se mi to jako poradci nevyplatí (nenakupuji žádný materiál, žádné služby...) To v minulém roce takhle nebylo, že? Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
příjem od zahraničního klienta
« Odpověď #1 kdy: Březen 15, 2010 »

Příjmy za poradenství pro zahraničního klienta uveďte do přílohy č. 1 jako příjem z podnikání.

Pokud poskytnete poradenství osobě povinné k dani (podnikatelskému subjektu) usídlené v EU, tak se povinně stáváte plátcem DPH a on také:-) Je to novinka, velmi nepříjemná, která platí od 1.1.2010. Podrobné informace najdete na stránkách MF ČR:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA9846B-6DAF3C1E/cds/xsl/legislativa_metodika_9940.html?year=0
IP zaznamenána

samuraj

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
příjem od zahraničního klienta
« Odpověď #2 kdy: Březen 17, 2010 »

Moje poradkyně mi v podobném případě poradila vyplnit i přílohu číslo 3 \"příjmy ze zdrojů v zahraničí\", která ve výsledku výpočet daně z příjmu nijak neovlivní (když je daň odvedená v zahraničí 0). Jen se zde rozepíší zisky z jednotlivých států.
IP zaznamenána
Stran: [1]