Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 [3]

Autor Téma: Daň z příjmu - Student/Letní brigáda  (Přečteno 12447 krát)

honzi0020

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Daň z příjmu - Student/Letní brigáda
« Odpověď #30 kdy: Leden 26, 2012 »

Dobrý den

Paní Zdeno moc Vám děkuji za rady při vyplnění danovéhé přiznání.

Ještě bych se Vás zeptal na poslední věc. Vyplnil jsem tyto řádky postupoval jsem podle Vašich pokynu a podle návodu. Jestli mi nějaký řádke utekl tak mi prosím napište. děkuji moc

2
3
5,5a
6-18
40
41
45
55-58
60
64    (23 640)
70
71
74
91
tabulku vypočet dílčího základu dně z ostaních příjmu
207
209

Výdaje žádné neuplatnuji
IP zaznamenána

renda.l

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Daň z příjmu - Student/Letní brigáda
« Odpověď #31 kdy: Leden 26, 2012 »

Dobrý den. Syn je student VŠ a je na brigádě. Podepsal Dohodu o provedení práce a nyní mu poprvé odečetli daň z příjmu 15%. Sociální ani zdravotní neplatí. Jde mi o to, jestli jsem dobře četl, tak mu zřejmě uplatnili srážkovou daň ze mzdy. Je tedy řešením, aby podal prohlášení k dani a požádal o slevu na dani a zároveň platit daň zálohově ? Sleva na poplatníka by mu mohla zřejmě pokrýt výši daně a tím se tedy této daně \"zbavit\".
Dále bych chtěl vědět, zdali když uplatní slevu na poplatníka a já na něho uplatňuji také slevu (je mu 24let) o ni já nepřijdu.
Je pravdou, že je výdělěk omezený čáskou 10 000Kč měsíčně ?  Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daň z příjmu - Student/Letní brigáda
« Odpověď #32 kdy: Leden 26, 2012 »

Předpokládám, že se jednalo o výplatu odměny za prosinec 2011. Syn může do 15.2.2012 dodatečně podepsat prohlášení k dani a požádat o roční zúčtování (bude muset dodat potvrzení od všech zaměstnavatelů, kteří mu v r. 2011 zdaňovali příjem zálohovou daní). Mzdová účtárna by měla přepočítat srážkovou daň na zálohovou.
Pokud si syn uplatní slevu na poplatníka, tak rodiče nepřijdou o daňové zvýhodnění na vyživované dítě.
Výdělek na dohodu o provedení práce není nijak omezen, ale při odměně nad 10.000,- Kč se odvádí zdravotní a sociální pojištění.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daň z příjmu - Student/Letní brigáda
« Odpověď #33 kdy: Leden 26, 2012 »

Citace: honzi0020
Dobrý den

Paní Zdeno moc Vám děkuji za rady při vyplnění danovéhé přiznání.

Ještě bych se Vás zeptal na poslední věc. Vyplnil jsem tyto řádky postupoval jsem podle Vašich pokynu a podle návodu. Jestli mi nějaký řádke utekl tak mi prosím napište. děkuji moc

2
3
5,5a
6-18
40
41
45
55-58
60
64    (23 640)
70
71
74
91
tabulku vypočet dílčího základu dně z ostaních příjmu
207
209

Výdaje žádné neuplatnuji
Částku z ř. 41 bych opsala také do ř. 41 a a do ř. 42. Když tam nebude, tak se nic nestane:-)
IP zaznamenána

renda.l

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Daň z příjmu - Student/Letní brigáda
« Odpověď #34 kdy: Leden 26, 2012 »

Citace: Zdena
Předpokládám, že se jednalo o výplatu odměny za prosinec 2011. Syn může do 15.2.2012 dodatečně podepsat prohlášení k dani a požádat o roční zúčtování (bude muset dodat potvrzení od všech zaměstnavatelů, kteří mu v r. 2011 zdaňovali příjem zálohovou daní). Mzdová účtárna by měla přepočítat srážkovou daň na zálohovou.
Pokud si syn uplatní slevu na poplatníka, tak rodiče nepřijdou o daňové zvýhodnění na vyživované dítě.
Výdělek na dohodu o provedení práce není nijak omezen, ale při odměně nad 10.000,- Kč se odvádí zdravotní a sociální pojištění.
Díky moc za ochotu a vysvětlení.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3]