Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přerušení živnosti, nárok na podporu v nez. atd.  (Přečteno 3199 krát)

aladin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24

Dobry den,

Jsem zivnostni a jeste v lednu nejaka prace byla ale od unora praci nemam.Uvazoval jsem o pozastaveni zivnosti.Jde mi hlavne o to abych nemusel platit zalohy na zdravotni a socialni, protoze jsi ani ne ne nevydelam.Prerusoval bych asi na cca 2-3 mesice.
Chci se hlavne zeptat jak a co bych musel udelat a jake mam dalsi prava a povinnosti (kde zajit a co udelat).Jedna se mi o to aby me nemohl nekdo postihovat za to ze bych neplatil zalohy (mam na mysli zneziti abych nemusel platit zalohy).Ze bych treba praci mel ale faktury bych napsal az  o par mesicu s pozdejsim datumem).Dale se chci zeptat jaky vliv to bude mit na danove priznani na konci roku,jestli to pro me nebude nevyhodne.Jako ze bych musel zaplatit doplatky na soc. a zdrav.Mam pausal remeslne zivnosti.
Jeste se chci zeptat kdo za me bude platit to zdrav a soc kdyz to nebudu platit sam a ani to za me nebude platit zadny zamestnavatel.
A jak se budou pocitat ty mesice pri preruseni pro vypocet zdrav a soc. (kolik za me stat zaplati...)
Posledni dotaz je jestli se musim registrovat na uradu prace po dobu preruseni.

Predem dekuji za odpoved
IP zaznamenána

MaHanka123

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přerušení živnosti, nárok na podporu v nez. atd.
« Odpověď #1 kdy: Únor 08, 2010 »

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat. Mám živnost jako vedlejší činnost a chtěla bych jej pozastavit. Chtěla bych se zeptat jestli ho musím pozastavit tam kde jsem si ho vyřizovala v trvalém bydlišti a nebo stačí ho pozastavit v jiném okrese a městě. Děkuji za brzkou odpověd.
IP zaznamenána

beruna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
    • http://www.beruna.cz
Přerušení živnosti, nárok na podporu v nez. atd.
« Odpověď #2 kdy: Únor 10, 2010 »

Přerušení je možné na jakémkoliv živnostenském odboru úřadu v ČR.
IP zaznamenána

MM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přerušení živnosti, nárok na podporu v nez. atd.
« Odpověď #3 kdy: Únor 16, 2010 »

Dobry den,
od kvetna roku 2009 pracuji na plny uvazek v Anglii a ted na zacatku dubna se budu vracet do Cech. V CR mam jiz 3 roky zivnostensky list na prekladatelskou a tlumocnickou cinnost, ale od zmineneho kvetna roku 2010 jsem na nej nepracovala. Chtela jsem se zeptat zda je mozne nejakym zpusobem uplatnit fakt, ze jsem po tuto dobu platila socialni a zdravotni pojisteni zde v Anglii jako regulerni zamestnanec a vyhnout se temto poplatkum v CR - eventualne zpetne pozastavit zivnostensky list?
Predem diky za jakekoliv informace!
IP zaznamenána
Stran: [1]