Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: co není živnost  (Přečteno 21109 krát)

jirka

  • Host
co není živnost
« kdy: Říjen 15, 2007 »

na svém webu uvádíte že např. \"činnost autorů\" není živnostenská činnost. mám tomu rozumět tak že na to nepotřebuji živnostenský list? jak potom vypadá a na čem je založeno schéma povinných odvodů?
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 578
    • http://www.jakpodnikat.cz
co není živnost
« Odpověď #1 kdy: Říjen 19, 2007 »

IP zaznamenána

Jitka

  • Host
co není živnost
« Odpověď #2 kdy: Listopad 02, 2007 »

Do jaké činnosti lze zařadit činnost profesionálního sportovce ? Musí mít živnostenský list ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
co není živnost
« Odpověď #3 kdy: Listopad 03, 2007 »

Citace: Jitka
Do jaké činnosti lze zařadit činnost profesionálního sportovce ? Musí mít živnostenský list ?
Buď si požádá o vydání ŽL, živnost č. 118 ? organizování sportovních soutěží (patří tam i činnost sportovců) a bude mít příjmy podle § 7/1/b - příjmy ze živnosti.
Nebo bude vykonávat nezávislé povolání ve smyslu § 7/2/b zákona o daních z příjmů. Obojí je možné.
IP zaznamenána

Klára

  • Host
co není živnost
« Odpověď #4 kdy: Listopad 29, 2007 »

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, jak je to, když jsem studentka a ráda bych začala pracovat v realitní kanceláři. Tak jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním, jak a kdo to platí a co bych měla mít za živnostenský list? Moc děkuji za radu, K. Š.
IP zaznamenána

Svatka

  • Host
co není živnost
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 30, 2007 »

Pečuji o osobu, která pobírá příspěvek na péči. Je pro mně potom živnost chov psů s PP?
IP zaznamenána

Svatka

  • Host
co není živnost
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 30, 2007 »

Pečuji o osobu, která pobírá příspěvek na péči. Je pro mně potom chov psů živnost a potřebuji na ni ŽL? A jak je to s placení sociálního a zdravotního poještění v takovém případě. Děkuji za radu.
IP zaznamenána
Stran: [1]