Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Silniční daň-výše  (Přečteno 1929 krát)

agrim

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 37
Silniční daň-výše
« kdy: Leden 11, 2010 »

Mám dotaz ohledně výše silniční daně:
dočetla jsem se na Vašich stránkách toto:
\"Silniční daň platíme za měsíce, ve kterých jsme auto my nebo kdokoliv jiný použili aspoň na den pro podnikání nebo jinou samostatně výdělečnou činnost. Není důležité, zda máme auto zařazené do obchodního majetku nebo jakým způsobem uplatňujeme výdaje.\"
Vykládám si to správě,že když nepoužiji automobil k podnikání at vložený nebo nevložený do OM např.1 měsíc v roce, pak 1/12 roční sazby silniční daně nemusím zaplatit?A prokážu to tím,že nebude u auta vloženého do OM v jednom měsíci záznam v knize jízd ani uplatněn náklad na PHM a u auta nevloženého žádný cestovní příkaz v jednom měsíci?
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň-výše
« Odpověď #1 kdy: Leden 11, 2010 »

Ano, je to tak. Předpokládám, že se jedná o vozidlo do 3,5 tuny největší povolené hmotnosti.
IP zaznamenána

agrim

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 37
Silniční daň-výše
« Odpověď #2 kdy: Leden 12, 2010 »

Děkuji moc, ano,jedná se o vozidlo do 3,5 tuny a ještě jsem se chtěla zeptat:
a) dle výše uvedeného platí stejný postup i při uplatnování paušálem na auto nezařazené či zařazené do do OM-tj.když jeden měsíc auto nepoužiji a neuplatním měsíční paušál 4 tis.,taktéž nemusím zaplatit 1/12 roční sazby silniční daně,je to tak?
b) druhý dotaz se týká toho,jak tuto 1/12 uplatnit? Snížím o to zálohu za dané období (tedy auto jsem nepoužila např.v lednu,takže zálohu placenou 25.4 snížím o tuto 1/12 roční sazby, nebo na zálohách zaplatím celou zákonem určenou výši silniční daně,ale pak v danovém přiznání k silniční dani k 31.1. uplatním přeplatek (tj.tu 1/12 za nepoužití auta v jednom měsíci) a ten mi pak FU vrátí?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Silniční daň-výše
« Odpověď #3 kdy: Leden 12, 2010 »

a) ano, je to tak
b) oba způsoby jsou možné. Vykázaný přeplatek vám nevrátí automaticky, o vrácení je třeba požádat.
IP zaznamenána
Stran: [1]