Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Společné zdanění, svatba a děti  (Přečteno 4178 krát)

Jana

  • Host
Společné zdanění, svatba a děti
« kdy: Březen 19, 2008 »

Hezký den, měla bych dotaz. Od roku 2006 jsem žila s přítelem v jedné domácnosti a 14.9.07 jsme se vzali. Daváme si společné zdanění manželů. Zajímalo by mě jestli si manžel může uplatnit levu na mé dvě děti ( jedno dítě má ZTP/P) za celý rok nebo jen od toho měsíce co jsme se vzali. Když to vezmu za celý rok, tímpádem nám vznikne bonus.  Jinak už jsme dali do práce potvrzení, ať mu uplatňují slevu z výplaty za 08.  Jde to? Děkuji za odpověď Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Společné zdanění, svatba a děti
« Odpověď #1 kdy: Březen 19, 2008 »

Až od 1. 10. 2007, na počátku září ještě nebyly splněny podmínky pro uplatnění slevy. Slevu na dani může uplatňovat u zaměstnavatele, jde to.
IP zaznamenána

Jana

  • Host
Společné zdanění, svatba a děti
« Odpověď #2 kdy: Březen 19, 2008 »

Citace: Zdena
Až od 1. 10. 2007, na počátku září ještě nebyly splněny podmínky pro uplatnění slevy. Slevu na dani může uplatňovat u zaměstnavatele, jde to.
... jo tak tu slevu si můžu odečíst od října. A proč mi řekla paní na FÚ, že může manžel si napsat do svého přiznání děti na celý rok. Tím pádem to má ona blbě.  Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Společné zdanění, svatba a děti
« Odpověď #3 kdy: Březen 19, 2008 »

Poplatník má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě, žijící s ním ve společné domácnosti (§ 35c/1 ZDP). Za vyživované dítě se považuje dítě vlastní - přítel, nyní manžel zřejmě není vlastním otcem dětí, osvojené - to asi také ne, dítě druhého z manželů - tady už nárok na daňové zvýhodnění je, ale nebyli jste manželé celý rok, proto si může uplatnit slevu až od 1.10.2007 (více informací k pojmu vyživované dítě najdete v § 35c/6 ZDP).
Paní na FÚ možná nevěděla, že jste nebyli manželé celý rok.
IP zaznamenána

Jana

  • Host
Společné zdanění, svatba a děti
« Odpověď #4 kdy: Březen 20, 2008 »

Citace: Zdena
Poplatník má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě, žijící s ním ve společné domácnosti (§ 35c/1 ZDP). Za vyživované dítě se považuje dítě vlastní - přítel, nyní manžel zřejmě není vlastním otcem dětí, osvojené - to asi také ne, dítě druhého z manželů - tady už nárok na daňové zvýhodnění je, ale nebyli jste manželé celý rok, proto si může uplatnit slevu až od 1.10.2007 (více informací k pojmu vyživované dítě najdete v § 35c/6 ZDP).
Paní na FÚ možná nevěděla, že jste nebyli manželé celý rok.
No jenomže já jsem se ji říkala, že jsme se brali 14.9.07 jestli můžu si odečíst ty děti za celý rok. Ona mi žíkala že se posuzuje ke konci roku. Kontroluje to potom  někdo po těch správcích daňí?  Děkuji
IP zaznamenána

Martina

  • Host
Společné zdanění, svatba a děti
« Odpověď #5 kdy: Březen 20, 2008 »

Pokud děláte společné zdanění, klidně si děti může napsat manžel na celý rok a když tomu nevěříte, dejte si je do přiznání sama. Na daňové zvýhodnění na dítě máte Vy nebo manžel, i když jste se brali až v říjnu.
Dělala jsem hodně společných zdanění a vždy to bylo v pořádku, protože jeden z Vás si ty děti může uplatnit.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Společné zdanění, svatba a děti
« Odpověď #6 kdy: Březen 20, 2008 »

Možná jsem jen špatně pochopila dotaz, ale myslím, že když si paní Jana dá děti do přiznání sama, tak nedosáhne na bonus. Nevím, kolik kontrol daňového přiznání na FÚ probíhá, ale mám tu zkušenost, že co prošlo prvním filtrem, k tomu se nikdo nevracel.
IP zaznamenána

pavla

  • Host
Společné zdanění, svatba a děti
« Odpověď #7 kdy: Březen 27, 2008 »

Za jak dlouho po podání společného zdanění manželů na FÚ má být přeplatek vyplacen žadateli
IP zaznamenána

Jana

  • Host
Společné zdanění, svatba a děti
« Odpověď #8 kdy: Březen 28, 2008 »

Do 15. dubna.
IP zaznamenána
Stran: [1]