Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Daňová evidence a FVE  (Přečteno 13641 krát)

jatys

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Daňová evidence a FVE
« Odpověď #15 kdy: Duben 07, 2010 »

Vážení, kteří čtete, jde mi už hlava kolem, co jsem doposud zjistila ohledně fotovoltaiky. Mám taky malou elektrárnu na střeše rod.domku a řešila jsem platby zdravotního a sociálního pojištění a posílala dotazy na všeobecnou zdravotní pojišťovnu do Prahy a tam tvrdošíjně obhajují , že ze zákona platit musíme. Totéž obhajuje i sociálka.Je ale zajímavé, že právníci na vojenské zdravotní pojišťovně to vidí úplně jinak a zdravotko od svých pojištěnců nevymáhají. To je co? Tak to už mi hlava nebere, a pak že zákony platí.Taky mi bylo řečeno, že výdaje se odečítat po dobu osvobození od daně z příjmu nesmí, takže vše co elektrárna vyrobí je příjem a ty člověče jen plať. Prosím kdo máte jinou zkušenost ozvěte se.
Děkuji  Jatys
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
IP zaznamenána

Motlochová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Daňová evidence a FVE
« Odpověď #17 kdy: Březen 30, 2015 »

Dobrý den, chtěla bych se ještě jednou přesvědčit, jestli provozovatel fotovoltaické musí skutečně vést účetnictví, i když je fyzická osoba? Děkuji Motlochová
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňová evidence a FVE
« Odpověď #18 kdy: Březen 30, 2015 »

Záleží na tom, kdy získal licenci.
IP zaznamenána

Motlochová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Daňová evidence a FVE
« Odpověď #19 kdy: Březen 30, 2015 »

V roce 2008.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňová evidence a FVE
« Odpověď #20 kdy: Březen 30, 2015 »

Tak to musel vést účetnictví. Povinnost vést podvojko byla zrušená buď od srpna 2010, nebo možná až od 1.1.2011. Jestliže FO vedla účetnictví alespoň 5 let, tak může přejít na DE.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]