Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Proplacení dovolené při dlouhodobé nemoci  (Přečteno 5697 krát)

macib

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Proplacení dovolené při dlouhodobé nemoci
« kdy: Listopad 15, 2009 »

Dobrýden, moje mamka je asi od února 2009 dlouhodobě nemocná. Chtěla jsem se zeptat, jestli bude mít na konci roku nárok na proplacení dovolené za celý rok (tzn. 20 dní), když si do února žádný den nevybrala ? Případně jak se o to žádá ?
Díky, Marcela
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Proplacení dovolené při dlouhodobé nemoci
« Odpověď #1 kdy: Listopad 15, 2009 »

Pokud trvá pracovní poměr, tak není možné dovolenou proplatit, pouze vybrat. Nárok na dovolenou zatím nelze přesně určit. Pokud by maminka například v pondělí ukončila pracovní neschopnost a chtěla čerpat dovolenou, tak by měla nárok na 1,5 dne dovolené. Předpokládám, že pracovní neschopnost nevznikla následkem pracovního úrazu.
IP zaznamenána

iva

  • Host
Proplacení dovolené při dlouhodobé nemoci
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 14, 2009 »

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat do 27.5.2009 jsem normálně pracovala od 28.5.2009 do 30.11.2009 jsem byla v pracovní neschopnosti. Od 1.12.2009 jsem ukončila pracovní poměr. Celoroční dovolená mi dělá 20dní. Měla jsem vybráno 6dní,chci se zeptat jestli mám nárok na proplacení nějaké dovolené. Děkuji moc
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
Proplacení dovolené při dlouhodobé nemoci
« Odpověď #3 kdy: Leden 04, 2010 »

Dobrý den, můžete mi prosím poradit v následující situaci?
Firma má zaměstnance - starobního důchodce, kterému končí prac. poměr k 15.1.2010. Od listopadu 2009 je nemocen. Za rok 2009 má nevybraných 5 dní dovolené, v r. 2010 mu pravděpodobně nárok na dovolenou ani nevznikne, protože neodpracujel alespoň 60 dní v kalendářním roce - bude nemocen zřejmě až do 15.1.2010.
Za rok 2009 mu vznikl nárok na proplacení 5 dní dovolené, kterou si nestihl vybrat.
Mohu mu vyplatit tuto dovolenou už ve mzdě za prosinec 2009 nebo až za leden 2010?
Moc Vám děkuji předem za odpověď. I.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Proplacení dovolené při dlouhodobé nemoci
« Odpověď #4 kdy: Leden 05, 2010 »

Proplácí se ve mzdě za měsíc, ve kterém skončil pracovní poměr, tedy až v lednové mzdě.
IP zaznamenána
Stran: [1]