Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zajištěná strava na služební cestě  (Přečteno 1319 krát)

Nina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 30
zajištěná strava na služební cestě
« kdy: Listopad 13, 2009 »

Dobrý den,
prosím mám snad jednoduchou otázku, ale setkala jsem se se dvěmi různými názory, tak bych potřebovala ještě nějaké rozhodující vyjádření. Jsme s.r.o. a občas vyšleme zaměstnance na služební cestu. Nyní mi jde o tuzemskou. Někdy zajistíme hotel s plnou penzí dopředu a někdy jede zaměstatnanec s tím, že se má ubytovat v cenové relaci (kterou si zhruba určíme) a dovolíme mu aby si sjednal ubytování včetně plné penze. Tz. poskytneme mu bezplatné stravování na služební cestě. Pokud se s ním před SC nedohodneme, tak mu stravné krátit nebudeme (a většinou ani nechceme) Jedná se mi o to, jak zaúčtovat doklad z hotelu, kde je ubytování včetně stravy. měl by tento doklad být rozepsán zvlášť na cenu za nocleh a zvlášť za jídlo? Několik lidí mi již říkalo, že toto jídlo, které zaměstnancovi zaplatíme můžeme dát do nákladů, stejně tak, jako poskytnuté stravné v limitech dané ZP. Mě se to ale nějak nezdá a jídlo bych spíše zaúčtovala do nedaňových nákladů.Diety samozřejmě do nákladů daňových. Hodnota jídla by neměla vstupovat do zdanitelného příjmu zaměstnance.(je to tak?)  Moc děkuji za odpověď
IP zaznamenána
Stran: [1]