Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: Zařazení živnosti  (Přečteno 10770 krát)

danion

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zařazení živnosti
« kdy: Říjen 15, 2009 »

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat kam mám zařadit úklidové služby pro firmy a domácnosti (pod jaké číslo) v obsahové náplni (seznamu) živností volných ? podle nařízení vlády č. 140/2000 Sb. ve znění novel. Prosím děkuji za brzkou odpověď.

  Ondřej Daniško
IP zaznamenána

Hell

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Zařazení živnosti
« Odpověď #1 kdy: Červen 14, 2010 »

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kam by bylo možné zařadit činnost, kdy budu učit lidi cvičit s pejskama, vést hromadné kynologické kurzy a cvičit psy na zakázku apod.? Může to spadat do volných živností pod lektorskou činnost?
Předem moc děkuji,
Helena Švarcová
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zařazení živnosti
« Odpověď #2 kdy: Červen 14, 2010 »

Výcvik psů bych zařadila do živnosti volné, obor č. 5:  Chov zvířat a jejich výcvik (s výjimkou živočišné výroby)
Obsahová náplň:
Chov psů, koček a jiných drobných zvířat či živočichů v zájmových chovech, zoologických a laboratorních zvířat či živočichů a prodej zvířat či živočichů z tohoto vlastního chovu. Výcvik psů a případně jiných drobných domácích zvířat pro jiné účely, než jsou artistická vystoupení. Výcvik jezdeckých koní, případně výcvik koní pro jiné účely, než jsou artistická vystoupení. Provozování hotelů, útulků a jiných obdobných zařízení pečujících o zvířata. Provádění kadeřnických a jiných kosmetických úprav drobných domácích a jiných zvířat. Další činnosti související s chovem domácích a zoologických zvířat.
Obsahem činnosti není obchod se zvířaty určenými pro zájmové chovy, drezúra zvířat, veterinární činnost a provozování zoologických zahrad.

Přesnější informace vám podá živnostenský úřad:
http://www.jakpodnikat.cz/zivnostensky-urad.php
IP zaznamenána

Destiny

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zařazení živnosti
« Odpověď #3 kdy: Červen 14, 2010 »

Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, chtěla bych si zařídit bar a diskotéku, spadá to pod živnosti volné nebo řemeslné?
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zařazení živnosti
« Odpověď #4 kdy: Červen 14, 2010 »

Podle mého názoru jde o hostinskou činnost, tedy živnost řemeslnou.
IP zaznamenána

PetraP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zařazení živnosti
« Odpověď #5 kdy: Červen 21, 2010 »

Dobrý den,jsem na MD a uvažuji o tom, že bych za pár měsíců zkusila podnikat. Ráda bych se zeptala, jak to je se zařazením \"cateringového servisu\" tzn. příprava občerstvením pro společenské resp.rodinné akce. Nemám v tomto oboru žádné vyučení ani kurz. Baví mě to a již v minulosti jsem chystala občerstvení pro své známé. Nejsem si jistá zařazením - zda se jedná o volnou živnost - 7.Výroba potravinářských a škrobárenských výrobků nebo 79. Poskytování služeb pro rodinu a domácnost a nebo o živnost řemeslnou. Velice Vám děkuji za informaci.Petra
IP zaznamenána

Shanak

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zařazení živnosti
« Odpověď #6 kdy: Červenec 12, 2010 »

Hezké poledne,
chtěla bych se zeptat.. moje sestra dělá stánkový prodej sýrových výrobků, má v živnosti napsané Výroba potravinářských a škrobárenských výrobků. Chtěla bych se zeptat jestli jde i do této živnosti zařadit stánkový prodej nápojů? Chtěla bych zárověň se sýry prodávat i koktejly a jiné občerstvení..
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Riki

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zařazení živnosti
« Odpověď #7 kdy: Srpen 03, 2010 »

Dobrý den,
rád bych se zeptal, kam zařadit živnost - dopravu osob pomocí nemotorové dopravních prostředků (např. rikša). Jedná se o volnou živnost?
Děkuji Riki
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zařazení živnosti
« Odpověď #8 kdy: Srpen 03, 2010 »

Zkuste projít obory živnosti volné a jejich obsahové náplně. Najdete například zde:
http://business.center.cz/business/pravo/zivnost/volne_zivnosti_obsah.aspx
.... nebo se informujte na živnostenském úřadě.
IP zaznamenána

gladyola

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zařazení živnosti
« Odpověď #9 kdy: Listopad 01, 2010 »

Dobrý den,
zabývám se výrobou dekorací z různých materiálů (dělám Betlémy, ozdoby atp.) a jelikož je o mé výrobky poměrně zájem, chtěla bych se tím zkusit živit. Chci se zeptat, kam bych tuto činnost měla zařadit (je to volná živnost?) a zdali mám nárok na nějaké úlevy, když jsem plně invalidní?
Děkuji předem za odpověď!
IP zaznamenána

miroslav88

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zařazení živnosti
« Odpověď #10 kdy: Listopad 04, 2010 »

dobry den ja by sem chtel zeptat jak napsat pisomni zadost ,,povoleni majitele mistu podnikani,, mohli by stre mi nekdo poradit jak to napsat ??? dekuji
 Miroslav Pamula
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zařazení živnosti
« Odpověď #11 kdy: Listopad 07, 2010 »

PROHLÁŠENÍ O SOUHLASU S MÍSTEM PODNIKÁNÍ

Já, ................................................................................
(fyzická osoba - jméno, příjmení, datum narození / právnická osoba - obchodní firma, IČ)

trvale bytem ..............................................................
(u právnické osoby sídlo)

jako vlastník nemovitosti, tj.:                
.........................................................................................
(v domě č.p./č.or., ulice, obec)

prohlašuji, že souhlasím s uvedením výše citované adresy jako místa podnikání pro:


................................................................................................
(jméno, příjmení, datum narození, IČ)


V......... dne .....................


                                       ..............................
                                                   (podpis vlastníka)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zařazení živnosti
« Odpověď #12 kdy: Listopad 09, 2010 »

Citace: gladyola
Dobrý den,
zabývám se výrobou dekorací z různých materiálů (dělám Betlémy, ozdoby atp.) a jelikož je o mé výrobky poměrně zájem, chtěla bych se tím zkusit živit. Chci se zeptat, kam bych tuto činnost měla zařadit (je to volná živnost?) a zdali mám nárok na nějaké úlevy, když jsem plně invalidní?
Děkuji předem za odpověď!
Výroba dekorací může být tvůrčí činností podle autorského zákona, v tom případě byste nepotřebovala živnostenské oprávnění. Pokud byste pro účely daně z příjmů chtěla uplatnit výdaje procentem, tak lze uplatnit pouze 40%.

Podle mého názoru si na výrobu dekoračních předmětů můžete vyřídit živnostenské oprávnění (pak byste mohla uplatnit výdaje ve výši 60% příjmů), půjde o živnost volnou. S výběrem oboru (oborů) by měli poradit na živnostenském úřadě, ale myslím, že by se hodil obor č. 41 Výroba školních a kancelářských potřeb, kromě výrobků z papíru, výroba bižuterie, kartáčnického a konfekčního zboží, deštníků, upomínkových předmětů.

Plně invalidní poplatník má nárok na slevu na dani 5.040,- Kč podle § 35ba, odst. 1, písm. d) zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána

Ucia

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Zařazení živnosti
« Odpověď #13 kdy: Listopad 10, 2010 »

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda-li se mezi živnost řadí i zřízení útulku pro týrané psy, a také jakým legálním způsobem (pokud vůbec) mohu žádat o sponzory a jejich příspěvky. Mohu třeba také zažádat o dotaci od státu?

Děkuji mnohokrát za odpověď.
IP zaznamenána

Jan21

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zařazení živnosti
« Odpověď #14 kdy: Duben 06, 2012 »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda li mohou dva společníci tedy já a můj kamarád podnikat dohromady každý se svým živnostenským listem v jedné živnosti přesněji jde o živnost volnou maloobchod.

Mnohokrát děkuji za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2