Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: AUKRO zpětné dodanění  (Přečteno 17226 krát)

Jirka2011

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
AUKRO zpětné dodanění
« Odpověď #15 kdy: Listopad 03, 2011 »

Dobrý den, četl jsem v diskuzích, že pokud prodávám věci na aukru, musím zdanit pokud přesáhne častku 20 000 kč za rok.

Mám ve vlastnictví notebook, který nemám ještě celý rok a když ho budu prodávat za částku přes 20 000 musím to zdanit?

Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14673
AUKRO zpětné dodanění
« Odpověď #16 kdy: Listopad 05, 2011 »

Pokud není (nebyl) zařazen do obchodního majetku, tak nemusíte.Příjem z prodeje je osvobozen od daně bez ohledu na prodejní cenu notebooku.
IP zaznamenána

honzicek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
AUKRO zpětné dodanění
« Odpověď #17 kdy: Listopad 10, 2011 »

Dobrý den, chtěl bych se optat zda nahradní díly ( NEKDY ŠROT) Z 50 LET , podleha take zdanení. Jsou to věci co patří mě. Muj děda to mal na pude. A vše patří mě. Něco prodávám na aukru. Jsou to moje věci na toto taky spada dan ? jedna se o věci na veterany. diky za odpoved
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14673
AUKRO zpětné dodanění
« Odpověď #18 kdy: Listopad 12, 2011 »

Pokud prodáváte své věci (nikoliv předměty, které jste nakoupil za účelem prodeje), pak je příjem osvobozen od daně podle ustanovení § 4 odst. 1 písm. c) zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána

Dr.N007

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
AUKRO zpětné dodanění
« Odpověď #19 kdy: Leden 28, 2012 »

Dobrý den,

minulý rok jsem na aukru prodal zboží za cca 4500,- (8 předmětů), byly to opakovaně stejné předměty, které jsem zakoupil v zahraničí, např. druhý kus když jsem si jeden objednával pro sebe (levnější poštovné) a vůbec mě nenapadlo že by se to bral jako živnost.

Myslel jsem, že když nepřesáhnu 6000,- Kč za rok, tak s tím není problém. Jinak jsem student (mám podané daňové přiznání jako zaměstnanec, protože dostávám měsíčně stipendium). Živnostenský list nemám.

Myslíte že bych se měl bát dopisu z finančního úřadu? Nešlo by mi o tu daň, tu bych klidně zaplatil, ale spíš o to, že by to mohli vzít jako podnikání bez ŽL. Nevíte jaký by mi mohl hrozit postih?


Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14673
AUKRO zpětné dodanění
« Odpověď #20 kdy: Leden 29, 2012 »

Myslím, že můžete být v klidu. O takhle malou částku se FÚ nebude zajímat. Pokud vím, tak se zajímali jen o prodeje nad 20 tisíc.
IP zaznamenána

cecyl

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
AUKRO zpětné dodanění
« Odpověď #21 kdy: Srpen 23, 2013 »

dobrý den,koncem osmdesátých let jsem od svého tehdy již starého dědečka dostal základy své současné sbírky.
jednalo se o cedule,láhve,sbírku mincí a hodinek,obrazy ,staré uniformy a jiné zajímavé artefakty,které pocházely ještě z dob mocnářtví a první republiky,celý svůj dospělý život jsem na burzách atd nepravidelně tuto sbírku rozšiřoval a nepotřebné nebo kvalitativně horší exempláře jsem po vzniku Aukra prodával i tam...jsem úředník a nemám čas na nějaký příp.přímý prodej.podle mého názoru nejsem povinen takový příjem uvádět v daňovém přiznání jako \"zisk\",jelikož se tím neživím a nekupuji zboží za účelem dalšího obchodu....jak mohu toto fin úřadu prokázat?nebo mi oni musí prokazovat mou povinnost daň zaplatit??necítim se povinen platit z tohoto nějakou daň
děkuji C.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]