Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: souběžné zaměstnání  (Přečteno 4054 krát)

hana1961

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
souběžné zaměstnání
« kdy: Září 29, 2009 »

Dobrý den, prosila bych o odpověd na tento můj dotaz: budu mít 2 souběžné zaměstnání u různých zaměstnavatelů.První na celý úvazek a druhé na úvazek 0,2,což znamená 8 hodin týdně. U tohoto mi mzda nepřesáhne 4000,-.Jaké daně budu platit u tohoto druhého zaměstnání?Můžu zálohovou dan?
Děkuji za případnou odpověd.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
souběžné zaměstnání
« Odpověď #1 kdy: Září 30, 2009 »

Pokud nebudete mít u druhého zaměstnavatele podepsané prohlášení k dani (podepsala jste v hlavním zaměstnání), pak bude z příjmů nepřesahujících 5 tis. Kč měsíčně odváděna srážková daň.
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
souběžné zaměstnání
« Odpověď #2 kdy: Říjen 03, 2009 »

Dobrý večer, paní Zdeno, chtěla jsem se zeptat, jaká daň by se odvedla v případě, že zaměstnanec má u 1 zaměstnavatele hlavní pracovní poměr a k tomu pro něj vykonává úklid na dohodu o provedení práce za 1000,- Kč měsíčně. Podepsal prohlášení v hlavní činnosti, takže u dohody se provede srážková daň, kterou již nelze při ročním zúčtování zohlednit? Nebo je možné odvést i u DPP zálohovou daň, aby si ji zaměstnanec mohl nechat zúčtovat při ročním zúčtování?
Děkuji za odpověď, Ivana.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
souběžné zaměstnání
« Odpověď #3 kdy: Říjen 03, 2009 »

Nevyplácet dohodu měsíčně, ale jednou za půl roku. Pak vyplacená odměna přesáhne částku 5 tis. Kč a bude zdaněna zálohovou daní. Zaměstnanec si ale musí sám podat daňové přiznání.
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
souběžné zaměstnání
« Odpověď #4 kdy: Říjen 04, 2009 »

A na základě kterého paragrafu ZoDP by si v tomto případě musel podat zaměstnanec sám DP? Snad §38g/2 ?? - tam je to ale napsáno trochu šalamounsky. Bylo by to asi v případě, kdy by jeho příjem na DPP překročil 6000 za rok, příjem by sice byl u 1 zaměstnavatele, ale pouze v jednom prac. poměru by podepsal prohlášení ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
souběžné zaměstnání
« Odpověď #5 kdy: Říjen 04, 2009 »

Omlouvám se, přehlédla jsem, že má příjem u jediného zaměstnavatele. Tady není co řešit, má podepsané prohlášení, takže příjem za dohodu (třeba 1.000,- Kč) zdaňujete zálohovou daní (nerozlišujete hlavní činnost a dohodu, příjem zdaňujete dohromady) a příjem bude též součástí RZD.
IP zaznamenána
Stran: [1]