Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Obchodní podmínky  (Přečteno 3935 krát)

Keert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Obchodní podmínky
« kdy: Srpen 15, 2009 »

Dobrý den,

chystám se na spuštění webové stránky, která bude formou aukcí zprostředkovávat prodej (funkčně podobné známému aukru). Tento web ale nebude výdělečným projektem. Veškeré služby, které bude poskytovat budou zdarma. Chtěl bych se zeptat, jestli i v tomto případě, kdy se nejedná o podnikání, můžu vydat obchodní podmínky s odkazem na zákon  § 273  č. 513/1991 Sb. obchodního zákoníku. Přece jen se jedná o jakousi smlouvu o zprostředkování prodeje, i když veškeré služby budou zdarma. ŽL zatím nemám.

Díky a hezký den.

L.S
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Obchodní podmínky
« Odpověď #1 kdy: Srpen 20, 2009 »

Pokud nepůjde o obchodní vztah, pak by podle mého názoru neměly být stanoveny obchodní podmínky dle ObchZ.
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
Obchodní podmínky
« Odpověď #2 kdy: Listopad 02, 2009 »

Informace pro obchodní rejstřík
Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit, jakým způsobem mohu \"svázat\" do jednoho souboru výstupy z účetnictví - účetní výkazy (rozvaha, výsledovka, příloha) z účetního programu, které s.r.o. zasílá povinně do Sbírky listin v OR. Chtěla bych zaslat více stránek najednou - nejlépe všechny výkazy v jednom souboru - samozřejmě nesmí překročit velikost 1,5 MB. Zatím to dělám tak, že všechny výkazy naskenuji a vkládám do Wordu a ten exportuji do PDF, ale není to nic moc. Ve Sbírce listin vidím, že něco na to svázání existuje - určitě to umí nějaké moderní scanery nebo možná existují jenom programy, které toto umožňují. Poradíte mi někdo, prosím, konkrétní program nebo typ scaneru? Děkuji. Ivana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Obchodní podmínky
« Odpověď #3 kdy: Listopad 07, 2009 »

IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
Obchodní podmínky
« Odpověď #4 kdy: Listopad 09, 2009 »

Paní Zdeno, moc Vám děkuji - to mi po dlouhém hledání pomohlo. Ivanna
IP zaznamenána
Stran: [1]